Астрономи вперше знайшли залишки загиблих зір на околицях галактики

Астрономи виявили хмари з рештками загиблих зірок – залишки наднових – далеко за межами центральної області галактики Велика Магелланова Хмара. Це відкриття спростовує попередні уявлення, згідно з якими такі структури зосереджені переважно біля центру галактик.
Дослідження опубліковане в журналі Astronomy & Astrophysics.
Відкриття дає змогу не лише краще вивчити особливості самої Великої Магелланової Хмари, а й зрозуміти поведінку залишків наднових у віддаленому міжзоряному середовищі.
Залишки наднових були зафіксовані завдяки їхньому радіо- та рентгенівському випромінюванню. Спочатку це світіння виявили обсерваторії ASKAP та eROSITA, але джерело сигналу залишалося невідомим. Лише після додаткових спостережень, зокрема за допомогою космічного телескопа XMM-Newton, вдалося визначити, що це саме залишки наднових.
Науковці припускають, що Велика Магелланова Хмара містить більше іонізованого газу, ніж вважалося раніше, що могло сприяти формуванню цих залишків на її периферії. Важливу роль у цьому, ймовірно, відіграє сусідство з Чумацьким Шляхом: гравітаційна взаємодія між двома галактиками може підвищувати рівень іонізації газу, що навіть здатне стимулювати процеси зореутворення.
Нагадаємо, Астрофізики зафіксували нейтрино з рекордною енергією, що досягло Землі
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com





