Перші домашні коти потрапили до Китаю з Казахстану 1200 років тому - дослідження

Перші домашні коти потрапили до Китаю з Казахстану 1200 років тому - дослідження
Дослідження показали, що перші домашні коти (Felis catus) з’явилися в Китаї відносно пізно — у період між 706 і 883 роками нашої ери. Вони прибули з території сучасного Казахстану.

До цього ж китайці використовували для контролю над гризунами бенгальських котів (Prionailurus bengalensis), які зазвичай уникають людських поселень.

Про це повідомляє bioRxiv.

Науковці виявили, що протягом певного часу бенгальські та завезені домашні коти співіснували в Китаї, однак поступово пішли різними шляхами.

Як виглядали перші домашні коти в Китаї

Генетичний аналіз кісток давніх котів із китайських поселень показав, що бенгальські коти мешкали поруч із людьми ще 5400 років тому, але після 150 року нашої ери вони перестали це робити.

Перші знайдені рештки домашніх котів датуються приблизно 1200 роками тому, і генетично вони виявилися близькими до котів, які тоді жили в Казахстані. Це свідчить про те, що вони потрапили до Китаю через Великий шовковий шлях — торговий маршрут, що з’єднував Китай із Європою через Центральну Азію.

Аналіз ДНК одного з найдавніших домашніх котів у Китаї показав, що це був самець без серйозних проблем зі здоров’ям. Його хутро було білим або частково білим, що підтверджується зображеннями котів того часу. Вважається, що саме через завезення котів із такою мастю в сучасній Східній Азії зустрічається більше білих котів, ніж у будь-якому іншому регіоні світу.

Цікаво, що, на відміну від інших регіонів, у геномах давніх китайських домашніх котів не знайшли слідів схрещування з дикими котами. Науковці пояснюють це тим, що дикі та завезені коти жили в різних частинах країни, тому не контактували між собою.

Подальші дослідження допоможуть краще зрозуміти, як поширювалися домашні коти в Китаї та чому бенгальські коти зникли з побуту китайців ще до появи завезених котів.

Нагадаємо, У Таїланді виявлено скам’янілості тварин 200 000-річної давнини

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
У Китаї знайшли рештки найменшої кішки у світі У Китаї знайшли рештки найменшої кішки у світі
Тварина могла поміститися на долоні і належала до вимерлого виду Prionailurus kurteni
Астероїди могли принести більше органіки на Цереру, ніж її власний океан - дослідження Астероїди могли принести більше органіки на Цереру, ніж її власний океан - дослідження
Вчені виявили, що органічні речовини на карликовій планеті Церері потрапили туди не з її підземного океану, а через удари астероїдів
Loading...
Load next