Археологи в Помпеях знайшли серію рідкісних фресок

Археологи в Помпеях знайшли серію рідкісних фресок
Одна з фресок зображує ритуальні танці та полювання послідовників Діоніса

Археологи, що досліджують руїни Помпеїв, зробили важливе відкриття – вони знайшли серію рідкісних фресок майже в натуральну величину. Ці знахідки дають нове уявлення про релігійне життя міста до його знищення виверженням Везувію в 79 році н. е.

Про це повідомляє The Independent.

Одна з фресок, створена приблизно у 40–30 роках до н. е., зображує послідовників Діоніса, які в стані ритуального екстазу беруть участь у танцях і полюванні. Картина нагадує відомі фрески з Вілли Містерій, що була відкрита понад століття тому.

На трьох стінах банкетного залу розміщено великий фриз із яскравими сценами, які, ймовірно, відображають таємні ритуали, присвячені Діонісу – богу вина, родючості, театру та релігійного екстазу. Ці обряди, відомі як містерії Діоніса, обіцяли духовне просвітлення та, можливо, благословенне життя після смерті.

На фресці зображені жінки – прихильниці Діоніса – у ролі танцівниць і мисливиць, що несуть здобич або тримають мечі та нутрощі жертвованих тварин. У центрі композиції знаходиться елегантно вбрана жінка, яка, можливо, очікує на посвяту в ці містерії.

Верхня частина фрески містить сцени з тваринами – як живими, так і принесеними в жертву. Серед них можна побачити оленя, кабана, півнів і рибу. На думку дослідників, це поєднання символізує двоїсту природу культу Діоніса, що поєднував радісні святкування з ритуальними жертвоприношеннями.

Міністр культури Італії Алессандро Джулі, коментуючи відкриття, назвав цей день історичним і наголосив на важливості нових знахідок у розумінні життя стародавніх мешканців Середземномор'я. Директор археологічного парку Помпеїв Габріель Цухтрігель сказав:

Питання в тому, ким ви хочете бути в житті, мисливцем чи здобиччю?

Нагадаємо, Чеські археологи виявили поселення неандертальців у Богемії

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
У Китаї знайшли рештки найменшої кішки у світі У Китаї знайшли рештки найменшої кішки у світі
Тварина могла поміститися на долоні і належала до вимерлого виду Prionailurus kurteni
Археологи висунули нову гіпотезу щодо виникнення кам’яних знарядь у давніх людей Археологи висунули нову гіпотезу щодо виникнення кам’яних знарядь у давніх людей
Випадкове розколювання каменів допомогло давнім людям створити перші знаряддя
Перші домашні коти потрапили до Китаю з Казахстану 1200 років тому - дослідження Перші домашні коти потрапили до Китаю з Казахстану 1200 років тому - дослідження
Дослідження показали, що перші домашні коти (Felis catus) з’явилися в Китаї відносно пізно — у період між 706 і 883 роками нашої ери. Вони прибули з території сучасного Казахстану.
Loading...
Load next