Таємниці Мертвого моря: археологи розкопали споруду віком 2 200 років

Поблизу Мертвого моря, на північ від долини Зоар археологи виявили таємничу споруду у формі піраміди та старовинну залізничну станцію, а також численні добре збережені артефакти віком понад 2 тисячі років.
Про це повідомляє Live Science.
Директор Управління старожитностей Ізраїлю Елі Ескусідо назвав відкриття надзвичайно важливим для археологічних і історичних досліджень. За словами науковців, піраміда побудована з масивних вручну обтесаних каменів, імовірно слугувала історичною пам'яткою, могилою або сторожовою вежею для захисту торговельних шляхів.
Датується пам'ятка приблизно 2 200 роками, що відносить її до періоду династії Птолемеїв та імперії Селевкідів. Після смерті Александра Македонського у 323 році до н.е. його полководці розділили імперію: Птолемей взяв під контроль Єгипет та Ізраїль, а Селевк — північну частину Близького Сходу. До 200 року до н.е. Селевкіди завоювали територію сучасного Ізраїлю.
Завдяки сухому клімату Юдейської пустелі артефакти збереглися у відмінному стані. Серед знахідок — фрагменти папірусу з давньогрецькими написами, дерев'яні предмети, кошики, мотузки, бронзові монети, посуд, меблі, намиста, зброя, тканини та насіння. Археолог Ідо Занген зазначив, що такі унікальні предмети рідко знаходять у подібному стані.
Волонтерка Єва Балбін Брафман підкреслила захоплення від чудового збереження написів на папірусі, що надає безцінну інформацію про життя людей того періоду.
Нагадаємо, Археологи висунули нову гіпотезу щодо виникнення кам’яних знарядь у давніх людей
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com




