Вчені виявили мисливську стратегію риб: використання акул як щитів

Вчені виявили мисливську стратегію риб: використання акул як щитів
Золотисті каранкси використовують акули як прикриття для полювання

Золотисті каранкси освоїли незвичайний спосіб полювання, який допомагає їм залишатися непомітними для жертви.

Про це повідомляє видання Earth.

Дослідники з Единбурзького університету разом з колегами помітили, що ці риби в Середземному морі використовують несподіваний прийом: вони ховаються за піщаними акулами, щоб наблизитися до здобичі.

Науковці давно знали, що деякі риби слідують за акулами для захисту або позбавлення від паразитів. Проте вперше зафіксовано випадки, коли риби застосовують акул як прикриття для полювання.

За кілька років спостережень дайвери та дистанційно керовані апарати зареєстрували 34 випадки, коли золотисті каранкси використовували акул у своїй тактиці. Вони пливли за піщаними акулами, а потім різко змінювали напрямок і атакували дрібних риб.

Цікаво, що зазвичай ці риби полюють групами, але саме цей прийом вони застосовували поодинці. Акули відволікали увагу здобичі, дозволяючи каранксам здійснювати несподівані атаки.

За словами вчених, ця стратегія є вкрай ефективною — лише в 10% випадків жертви встигали помітити небезпеку. Окрім цього, такий метод полювання має ще одну перевагу: риби витрачають менше енергії, пливучи за акулами, оскільки ті зменшують водний опір.

Нагадаємо, У США помер бонобо Канзі – мавпа, яка розуміла англійську та грала у відеоігри

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
У горах Каліфорнії знайшли найстаріше дерево планети: зʼявилося раніше за піраміди У горах Каліфорнії знайшли найстаріше дерево планети: зʼявилося раніше за піраміди
У високогір’ї Каліфорнії росте найстаріше неклональне дерево на планеті — сосна Мафусаїл, вік якої перевищує 4800 років.
Дельфіни вміють попереджати про небезпеку та виражати здивування — нове дослідження Дельфіни вміють попереджати про небезпеку та виражати здивування — нове дослідження
Науковці у дельфінів виявили "сигнали здивування" та попередження про небезпеку
Вчені встановили “нульового пацієнта” спалаху мавпячої віспи: білка, а не мавпа Вчені встановили “нульового пацієнта” спалаху мавпячої віспи: білка, а не мавпа
Науковці, ймовірно, наблизились до розв’язання загадки спалаху віспи мавп (mpox), який стався в Африці у 2022 році: вони намагаються з’ясувати, яка саме тварина першою передала інфекцію групі приматів
Loading...
Load next