На вершині вулкана в Угорщині знайшли понад 900 артефактів бронзового та залізного віку

На західному сходженні до пагорба Шомло в Угорщині археологи натрапили на скарб стародавніх артефактів, що сягають періоду понад 3 тисячі років тому.
Про це повідомляє Independent.
Під час масштабних розкопок дослідники знайшли сотні металевих предметів, серед яких — прикраси, зброя, елементи побуту та ювелірні вироби. Вік знахідок відносять до пізньої бронзової доби (1450–800 рр. до н.е.) та ранньої залізної доби (800–450 рр. до н.е.).
На думку археологів, у цей період на території західної Угорщини існували племінні об’єднання з потужною воєнною елітою. Підтвердженням цього стали не лише металеві артефакти, а й знайдені рештки шкіри, бурштинове намисто, зуби кабанів та домашніх свиней.
Серед найцікавіших відкриттів — перший у регіоні керамічний горщик, що датується завершенням пізньої бронзової доби. Всього на південному сході пагорба було виявлено близько 900 артефактів.
Ці знахідки відкривають нову сторінку у вивченні раннього урбанізму Європи та проливають світло на трансформації, які відбувалися в регіоні між бронзовою та залізною добою.
Нагадаємо, американські геологи виявили в багнюці кістку динозавра
Юлія Педюк - pravdatutnews.com





