Американець із чипом від Маска уперше показав, як керує комп’ютером за допомогою мозку

Американець із чипом від Маска уперше показав, як керує комп’ютером за допомогою мозку
Американець з імплантом Neuralink уперше показав, як керує комп’ютером силою думки

Вперше у відкритому доступі з’явилось відео, в якому людина з імплантом Neuralink, розробленим компанією Ілона Маска, демонструє управління комп’ютером виключно завдяки сигналам мозку.

Про це повідомляє Science Alert.

Бред Сміт, третій пацієнт у світі, якому встановили чип Neuralink, і перший із діагнозом бічний аміотрофічний склероз (БАС), оприлюднив на YouTube відео, де показав, як використовує імплант для взаємодії з комп’ютером.

БАС — це тяжке прогресуюче захворювання нервової системи, що призводить до втрати контролю над м’язами, включно з мовленням, рухами та диханням.

У відео Сміт розповідає, що інтерфейс "мозок-комп’ютер" (BCI) дає йому змогу керувати курсором миші на MacBook Pro. За його словами, це перше відео, змонтоване за допомогою Neuralink чи будь-якого BCI-пристрою.

Сміт пояснив, що Neuralink не «читає» думки буквально, а розпізнає певні мозкові сигнали, які відповідають його намірам виконати певні дії. Спочатку він уявляв рух руки, але згодом зрозумів, що ефективніше керувати курсором, думаючи про рух язика чи стискання щелепи — це дозволяє імітувати кліки миші.

Для озвучення відео він використав синтетичну версію свого голосу, створену на базі аудіозаписів, зроблених до втрати ним здатності говорити.

Крім роботи з відео, Сміт також грає у відеоігри разом зі своїми дітьми — на записах видно, як він бере участь у грі Mario Kart, використовуючи чип Neuralink.

Нагадаємо, Microsoft закриває Skype: користувачів переводять на Teams

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі Старшокласник зі США за допомогою ШІ виявив 1,5 мільйона нових об’єктів у космосі
18-річний школяр Маттео Паз розробив алгоритм штучного інтелекту, який допоміг виявити понад півтора мільйона раніше невідомих космічних об'єктів.
Компанія Маска працює над технологією, що може не лише повернути зір, а й перевершити людське око Компанія Маска працює над технологією, що може не лише повернути зір, а й перевершити людське око
Компанія Ілона Маска Neuralink робить новий прорив у сфері нейротехнологій — вона розробляє інноваційну систему, здатну повернути зір повністю сліпим людям
Вчені створили нову періодичну систему для передових досліджень іонів та атомного часу Вчені створили нову періодичну систему для передових досліджень іонів та атомного часу
Хіміки запропонували альтернативну версію періодичної таблиці хімічних елементів, яка базується не на кількості протонів у ядрі, як у класичній таблиці, а на числі електронів, які атом здатен віддати
Loading...
Load next