У Помпеях знайшли гробницю ймовірної жриці Церери: перше свідчення культу богині в місті

У Помпеях знайшли гробницю ймовірної жриці Церери: перше свідчення культу богині в місті
Знахідка проливає світло на релігійне життя та роль жінок у публічному просторі давньоримського суспільства

Фото: Prof. Llorenç Alapont / Archaeological Park of Pompeii / Italian Ministry of Culture

На території давньоримського міста Помпеї археологи розкопали гробницю, в якій, імовірно, була похована жриця богині родючості Церери. Це перше достовірне свідчення існування культу цієї богині в місті.

Про знахідку йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Heritage, пише IFLScience.

Поховання розташоване в некрополі Порта Сарно, де в давнину ховали представників заможного прошарку населення. У могильному комплексі виявлено скульптурну композицію — горельєф із зображенням нареченого і нареченої у натуральну величину.

Особливу увагу дослідників привернула жіноча постать, зображена з лавровою гілкою в руках — символом очищення, який використовували під час ритуальних обрядів. Крім того, на її шиї — намисто з амулетом у формі півмісяця (лунулою), який зазвичай носили молоді незаміжні дівчата. Це може свідчити про її тісний зв’язок із богинею Церерою, яку вважали покровителькою сільського господарства й урожаю та асоціювали з місячними фазами.

Хоча на гробниці немає написів, які б достеменно підтверджували особу похованої, науковці припускають, що вона могла бути жрицею Церери.

Скульптура жінки є одним із рідкісних прикладів зображення жриці з предметами, характерними для її релігійного становища, і єдиним відомим на сьогодні у Помпеях, — зазначають автори дослідження.

Археологи додають, що жриці в давньому Римі мали вплив і соціальний статус, порівняний із жерцями-чоловіками. Відкриття дозволяє глибше зрозуміти соціальну та релігійну структуру Помпей перед катастрофічним виверженням Везувію у 79 році нашої ери.

Нагадаємо, археологи в Помпеях знайшли серію рідкісних фресок

Юлія Педюк - pravdatutnews.com

Читайте також
Вчені розкрили секрет довговічності бетону Римської імперії Вчені розкрили секрет довговічності бетону Римської імперії
Дослідники з’ясували, чому споруди Римської імперії, зведені понад 2000 років тому, досі зберігають міцність
У Відні під футбольним полем виявили братське поховання римських воїнів У Відні під футбольним полем виявили братське поховання римських воїнів
Знахідка включає останки понад 129 осіб та численні артефакти
У Вельсі виявили поховання з переважно жіночими останками, що змінює уявлення про роль жінок у середньовічному суспільстві У Вельсі виявили поховання з переважно жіночими останками, що змінює уявлення про роль жінок у середньовічному суспільстві
У Вельсі, неподалік аеропорту Кардіффа, археологи виявили давній цвинтар VI–VII століть, що став несподіваним відкриттям для дослідників
Loading...
Load next