Африканські шпаки формують дружні зв’язки, подібні до людських — дослідження

Африканські шпаки формують дружні зв’язки, подібні до людських — дослідження
Вчені виявили, що ці птахи не лише допомагають родичам, але й активно підтримують неродинних членів зграї

                                               Фото: Odd Rune Falch/pexels

Африканські шпаки, як з’ясувалося, здатні формувати тривалі соціальні зв’язки, схожі на людську дружбу.

За даними The Independent, ці птахи активно підтримують неродинних членів своєї зграї, зокрема, допомагаючи у вихованні пташенят.

Вчені виявили, що ці птахи не лише допомагають родичам, але й активно підтримують неродинних членів зграї, що вказує на їхню складну соціальну поведінку. Дослідження, що тривало майже два десятиліття, включало спостереження за понад 1100 африканськими шпаками у Кенії.

Було встановлено, що шпаки часто допомагають один одному у вихованні пташенят, навіть якщо не мають родинних зв'язків. Такі стосунки базуються на принципі взаємності, де допомога, надана сьогодні, очікується у відповідь у майбутньому.

Ці птахи демонструють вибіркову, стабільну та взаємовигідну поведінку, що нагадує людську дружбу, - каже професор Колумбійського університету Дастін Рубенштейн.

 

Нагадаємо, Найдавніші квіти з'явилися на мільйони років раніше, ніж усі думали — дослідження

Ростислав Шваник - pravdatutnews.com

Читайте також
Співзасновник Netflix пожертвував $2 мільйони на підтримку українських військових Співзасновник Netflix пожертвував $2 мільйони на підтримку українських військових
Американський підприємець передав кошти фонду White Stork, що займається придбанням засобів захисту від дронів і підтримкою бойових медиків на передовій
Дикі та екзотичні пернаті: на Львівщині у реабілітаційному центрі рятують птахів (відео) Дикі та екзотичні пернаті: на Львівщині у реабілітаційному центрі рятують птахів (відео)
Реабілітаційний центр для пернатих і не тільки розташовується неподалік Львова. Тут приймають тих тварин, яким, так би мовити, не пощастило - травмовані, знайдені або ж покинуті. Їх лікують, леліють та повертають до звичного життя.
Loading...
Load next