Львів потребує хвостатих донорів крові: як відбувається процес забору крові у собак? (відео)

Львів потребує хвостатих донорів крові: як відбувається процес забору крові у собак? (відео)
Допомога чотирилапим. Червона рідина для допомоги собакам потрібна завжди, але кількість претендентів на її здачу останнім часом зменшилася в рази.

У ЛКП «ЛЕВ» зараз активно шукають нових хвостатих донорів крові. Оскільки запаси живлючої рідини поступово зменшується. 

Банк крові при ЛКП «ЛЕВ» існує вже 2 роки. Але за цей час база донорів зменшилася, бо хтось з власників переїхав у інше місто, а в інших пси вже поза віком здачі крові. Залишилися лише 40-50 потенційних претендентів на забір червоної рідини, що є досить низьким показником.

Загалом у собак під час процедури забирають 250-350 мл цільної крові. А потім розділяють її на плазму та еритроцити.

Ми вливаємо еритроцити при анеміях. Найчастіше це є такі внутрішньо еритроцитарні паразити – бабезії, які образно кажучи виїдають еритроцит зсередини й зменшується кількість цих еритроцитів. Починається анемія й страждають внутрішні органи від неотримання кисню та інших речовин, - зазначив лаборант банку крові ЛКП «ЛЕВ» Тарас Басараб.
 

Плазму ж використовують при сильних крововтратах у тварин, вірусних захворюваннях, ранах, що довго не загоюються тощо. Кров беруть з яремної вени. Але перед тим як у тваринки заберуть рідину спочатку проведуть необхідні аналізи. 

У разі негативного результату чотирилапого скеровують до терапевта, який випише необхідний курс лікування. При заборі крові порода собаки неважлива, проте вона має відповідати певним вимогам.

Власникам потрібно знати, що вага тварин не має бути від 25 кг. Тварина має бути вакцинована, вона має бути без хронічних захворювань. І вік має бути від 2 до 8 років, - розповів Тарас Басараб. 

Зазначимо, що життєдайна рідина з цього банку крові йде на потреби не тільки самого ЛКП, але й на інші ветлікарні. Лікарі ж кажуть, що завдяки донорам вдалося врятувати не один десяток чотирилапих улюбленців.  

 

Читайте також
ГРАНДІОЗНІ зміни у головному притулку для тварин у Львові: як оновлюється підприємство? ГРАНДІОЗНІ зміни у головному притулку для тварин у Львові: як оновлюється підприємство?
Після скандалу підприємство мають оновити та зробити прибутковим.
ТАКОЇ ОПЕРАЦІЇ ще не робили: 15-річний донор врятував одразу 5 життів ТАКОЇ ОПЕРАЦІЇ ще не робили: 15-річний донор врятував одразу 5 життів
Серце, печінка та нирки: донорські органи з’явилися, коли ситуація була вже критичною для пацієнтів
Прикордонники закликають ставати донорами крові для поранених військовослужбовців Прикордонники закликають ставати донорами крові для поранених військовослужбовців
Військовослужбовці 7 прикордонного карпатського загону вчергове долучилися до здачі крові для наших поранених захисників
Loading...
Load next