Архітектурно-мистецький фестиваль: на Львівщині у Свірзькому замку відбувся конкурс інсталяцій (відео)
У Свірзькому замку відгриміло святкове закриття третього міжнародного фестивалю архітектури та мистецтв "Вежа".
Подія зібрала талановитих архітекторів, дизайнерів та художників з усієї країни та з-за кордону. Тут вони презентували свої творчі доробки: картини та інсталяції. Також у межах фестивалю, у Свірзькому замку відбулася авторська лекція відомого паризького архітектора Мартена Дюплантьє.
Завжди приємно повертатися до Львова: це прекрасне місто, місто-спадщина із власним шармом та великою історією. Я полюбляю знайомитися із іншими культурами, адже таким чином ми дізнаємось один від одного щось нове, тож для мене це класний шанс бути сьогодні тут, - розповів архітектор з Франції Мартен Дюплантьє.
Локацію для проведення фестивалю обрали не випадково, адже вже понад 40 років Свірзьким замком опікується національна спілка архітекторів України. У планах митців перетворити цю резиденцію на культурно-мистецький простір, в якому постійно відбуватимуться різноманітні заходи.
Те що цією пам'яткою опікуються саме архітектори вже підштовхує до того що він не повинен бути звичним музейним простором як багато інших замків Львівщини. Лише жива експозиція робить об'єкт постійно цікавим, завжди цікаво буде приїхати: "А що сьогодні я побачу у Свіржі", - повідомив голова організаційного комітету Міжнародного фестивалю архітектури та мистецтв "Вежа" Богдан Гой.
Головною подією свята у Свіржі став конкурс архітектурно-мистецьких інсталяцій.
В Свіржі зібрано 12 учасників зі всієї України: це Дніпро, Київ, Харків, Кривий Ріг і Львів. Вони були сформовані в 3 команди по 4 людини, і один головний тьютор, - наголосив куратор конкурсу архітектурно-мистецьких інсталяцій Віктор Проданчук.
Кожна команда мала створити на території замку артоб'єкт на тему "Форма моєї [НЕ] залежності". Перша інсталяція має назву "Зв’язки незалежних". На неї пішло 220 метрів мотузки, на яку хлопці прикріпили елементи, знайдені у різних частинах замку: на мосту, у ставку, у гроті.
Ми поєднали ніби незалежні елементи в одну суцільну картину, вони мають самі по собі незалежність, але насправді вони залежні один від одного, і таким чином ми хотіли показати що є насправді міцний зв'язок між цим, - зізнався тьютор першої команди Олексій Пода.
Заплутану роботу з арматури, скла, пінопласту та цвяхів презентувала друга команда. Тему конкурсу намагались розкрити за допомогою образу міста та його жителів, які у шаленому ритмі життя забули про свою незалежність.
Також в нас є центральний елемент який ми зараз як ви могли бачити ми закрили жовтим, то був фінальний елемент нашої інсталяції, це зв'язки усього світу, людей, зв'язки міста, тому що в нашому суспільстві зараз дуже важко бути повністю автономним, усі ми залежимо один від одного, - розповіла тьютор другої команди Катерина Миронова.
Артоб'єкт під назвою "Напрямок 1" створила третя команда. Інсталяція має форму сонячного годинника, аби показати залежність від часу. Конструкцію доповнили музикою вітру.
Звук, коли зникає ось все це світло, звук допомагає не втратити той орієнтир і йти в темряві, продовжувати йти до своєї незалежності і якщо розіб'ється скло, то нова залежність вже є, прийшли від залежності до незалежності, - зізналась тьютор третьої команди Тетяна Крамаренко.
Роботи конкурсантів оцінювало прискіпливе журі. На переможцях зійшлися одноголосно.
Напевно третя команда всіх переконала найбільше. Чому – напевно тому що ми не тільки головою і тільки розумом це оцінюємо, а й серцем. І напевно в культурі, в мистецтві дуже важливо не виключати цей орган, - повідомив член журі конкурсу архітектурно-мистецьких інсталяцій Павло Гудімов.
Вже зовсім скоро переможці конкурсу поїдуть у кількаденну навчальну поїздку до Цюриха.