Отруєння собак: як вберегти свого улюбленця від отрути? (відео)

У Львові знову почали фіксувати випадки навмисного отруєння собак у парках Львова. Зокрема на Сихові внаслідок таких дій живодерів помер не один чотирилапий. Місцеві розповідають, що вже 5 років поспіль в осінньо-зимовий період собаки починають масово труїтися під час прогулянок місцевим парком і не завжди улюбленця вдається врятувати.
Найбільше випадків зареєстрували в районі вулиці Освицької. Люди підозрюють у розповсюдженні отрути місцеву мешканку, яку застали під час того, як вона у гумових рукавичках залишала біля під’їздів м’ясні смаколики.
Вона взагалі неприємно ставиться не тільки до собак, але й до котів та будь-якої живності. Одного разу вона мені сказала, що мій пес не має права ходити по тротуару. Я здивувався й сказав "А що, він має літати?", — поділився враженнями місцевий житель Олег Воскобойник.
З цією інформацією власники собак, що стали жертвами отруйного гостинця звернулися до правоохоронців.
За цим фактом слідчі розпочали кримінальне провадження за статтею "жорстоке поводження з тваринами". Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді обмеження волі терміном до 3-х років. Досудове розслідування триває, — заявила речниця ГУ Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська.
Ветеринари розповідають: якщо після або під час прогулянки ви спостерігаєте у вашого собаки апатичну поведінку, блювоту або діарею, то це перші симптоми отруєння і слід негайно телефонувати до лікаря.
Симптоми проявляються дуже швидко, до 20-ти хвилин може наступити смерть тварини. Тому потрібно розуміти, де найближча клініка там, де ви гуляєте. Якщо це парк, то орієнтовна зона куди ви зможете зайти протягом 15-20 хвилин.
Найчастіше, що розкидають й чим труять собак, то це ізоніазид — таблетки від туберкульозу. Специфічним антидотом є вітамін В6. Після отруєння треба просто проконсультуватися з будь-яким ветеринаром, — розповідає ветеринар ЛКП «ЛЕВ» Андрій Кнігініцький.
Додамо, що з 8 листопада посилили відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Ввели такі терміни у законі як «каліцтво» та «тілесне ушкодження тварини», щоб розмежувати кримінальну та адміністративну відповідальності. До того ж правоохоронці тепер мають право тимчасово вилучати або повністю конфіскувати улюбленця у недобросовісного власника. А ще обов’язково проводитимуть експертизу задля виявлення причин смерті тварини.
Тетяна Єрко — pravdatutnews.com





