Бункери у Львові: куди бігти в разі надзвичайної ситуації? (відео)
У випадку надзвичайної ситуації люди повинні бути обізнаними, що потрібно робити першочергово та де ховатися. Проте не всі львів’яни знають, де знайти укриття та як діяти у разі воєнної, стихійної чи будь-якої іншої надзвичайної ситуації. Думки людей:
Не знаю, чесно.
Я переглядала недавно, я знаю, що біля мене є підвали на сусідніх вулицях. І я приблизно собі скріни зробила, приблизно, де в райончику моєму.
А навпроти в парку Костючка є. Там підземне укриття.
У Львові є майже 6 тисяч місць для укриття — це спеціалізовані захисні приміщення, підземні паркінги та підвали. Сховки мають бути очищеними від зайвих речей, та підготовленими до перебування там людей у разі небезпеки.
Найпростіше укриття повинні бути розміщенні до мешканця найближче, тобто десь хвилину, максимум 5 хв, щоби мешканець міг вміститися в це найпростіше укриття. Як правило вони служать для захисту мешканців від повітряної небезпеки, мається на увазі бомбардування, ракетних ударів, артилерійського обстрілу і т.д., — пояснює начальник відділу управління з питань надзвичайних
ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міськради Олег Дубчак.
Проте у центрі Львова місця, показані на картах як укриття, виявилися захаращеними підвалами та котельнями. У міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення зазначають, що закинуті підвали здебільшого розташовані у будинках, які підпорядковуються ОСББ.
Тут є недопрацювання в законодавчому плані, тому що немає прямих вказівок, щоб вони виконували ці вимоги й чисто на патріотичних якихось засадах ми просили, щоб вони все-таки влаштовували такі укриття, очищали підвальні приміщення, для того, щоб потім можна було його залучити як найпростіше укриття, — зазначає Олег Дубчак.
Щоб львів’яни швидко зреагували на небезпеку, у Львові та області облаштована система екстреного оповіщення. У місті Лева її зараз поступово оновлюють. А у віддалених селах, де сирен немає, за потреби діятиме автомобільне оповіщення людей.
Система оповіщення зараз у Львівській області вона знаходиться в такому перехідному стані. Ще використовується стара система оповіщень, яка дісталася нам в спадок від Радянського Союзу. І водночас на території Львівської області, де створений дослідний зразок тер. системи оповіщення, який містить в собі електронні новітні сирени, — розповідає начальник відділу зв’язку, оповіщення та інформаційного забезпечення Львівської облдержадміністрації Олег Хомич.
А от чи знають львів’яни, як діяти, якщо пролунала тривожна сирена? Думки людей:
Треба мати запаси харчів, води, запасні генератори електричні, це все повинно бути, але ніхто цим не займається.
Тікати чим подальше.
Так, знаю, треба знайти навколо місця проживання чи підвал, в який можна зайти чи можливо, якісь покинуті приміщення промислові. Там теж бувають підвали.
Зважаючи на ті події, які відбуваються зараз я багато інформації читала. То дійсно спочатку добре було б мати цю валізку, ну ліпше, якщо це рюкзачок, і мати речі, які будуть потрібні там навіть перші декілька днів.
Тож, якщо ви почули сигнал «Увага всім», не варто панікувати. Прослухайте інформаційне повідомлення у радіо- чи телеефірі та дійте за вказівками. Важливо зібрати всі необхідні речі та переконатися, що повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч.
Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com