Результати транскордонної співпраці: тепер медики мають більше можливостей (відео)
Коли кордони – не завада для обміну досвідом та спільної роботи. Львівський «Охматдит» вдосконалив хірургічну допомогу маленьким пацієнтам завдяки транскордонній співпраці «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Тепер тутешні медики мають більше можливостей для якісного лікування, а дітлахи швидше одужувати.
В рамках співпраці ми отримали лапороскопічну стійку фірми шторц, отримали уритероцистоскоп, це є ендоскопічне обладнання, також отохірургічний мікроскоп, тобто це є мікроскоп на операції на вусі. Отримали ми наркозне обладнання, операційний стіл, отримали ми техніку для телемедицини. Також було відремонтовано наново операційну з всіма вимогами. Це був капітальний ремонт проведений і власне в актовому залі встановлений центр облаштований телемедицини, - каже Олександра Бурда, директорка Львівського «ОХМАТДИТу».
Завдяки телемедичному центру, пацієнти не повинні їхати за кордон для консультацій з іноземними лікарями, а проводити їх в онлайн-режимі вдома. А для наших медиків це можливість розвиватися та вчитися.
Зроблені сучасні всі підводки, телемедична, освітлення і тд. Акустика збережена звісно і там тепер гідно запросити колег і на прес-конференцію чи на конференцію медичну.
Будуть себе комфортно відчувати студенти, які будуть там займатись і також завдяки телемедичному обладнанню ми можемо проводити онлайн-конференції, які, на жаль, зараз актуальні в такий період. Ніхто не знає як він довго буде і чи будуть наступні виклики, - пояснює Андрій Дворакевич, дитячий хірург.
Попри те, що медики Львівського «Охматдиту» весь час вдосконалюють свої методики, вивчають нові, їдуть за кордон, щоб перейняти європейський досвід, чи не основною проблемою була дороговартісність обладнання, яким тепер лікарня забезпечена.
Ми раніше працювали на старенькому мікроскопі, який ну скажем так працював, ми помагали дітям, але були певні обмеження.
Зараз практично обмежень немає. Обладнання нам додало точності, швидкості операції, збільшило можливості спектру операції, - розказує Федіра Юрочко, завідувач лор-відділення Львівської обласної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ».
Кількість малоінвазивних, тобто малотравматичних операцій у лікарні збільшилась в рази.
Ми зразу запрацювали ним в перший вечір, коли воно приїхало у нашу клініку і за перший місяць виконано понад 40 оперативних втручань. Це неймовірна кількість для порівняння коли ми розпочинали малоінвазивну хірургію 40 втручань навіть не було в рік, а це було в перший місяць, - каже Андрій Дворакевич, дитячий хірург.
Такі технології дозволяють виконувати малоінвазивні операції навіть малюкам. І завдяки тому, що травми після втручання є мінімальними, маленькі пацієнти одужують значно швидше.
Всі знають гострий апендицит. Він, як правило, виконувався через розтин з боку. Це вже історія в нашій лікарні. Фактично що раз менше виконується класичних, хоча я не знецінюю це, має право на життя, але сучасна технологія дає, дозволяє черезневеличкі отвори зробити ту чи іншу операцію і дитина ходить з так званим мінімальним підписом хірурга, - розказує Андрій Дворакевич.
Підвищення доступності медичних послуг у межах проєкту «Спільна ініціатива Мазовецької Спеціалізованої Лікарні в Остроленці та Львівського «ОХМАТДИТу» тривала протягом 5 років. Його вдалось успішно реалізувати, і щоб підбити підсумки такої співпраці наші медики організували спільну конференцію з іноземними колегами.
Транскордонна співпраця це рух на зустріч один одному. Це обличчя до обличчя. А сьогодні ми розуміючи що в країні був брак певного фінансування, особливо медичної галузі і інших галузей.
Але в даному випадку якщо говорити про медичну галузь тут був великий шанс і можливість скористатися з європейських коштів. Але це не можливо тоді коли би не були активними ті люди, які безпосередньо в цьому беруть участь. Це лікарі, - пояснює Оксана Юринець – авторка законопроєкту про транскордонну співпрацю «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».
На цьому співпраця обох лікарень не закінчиться, адже в подальшому завдяки телеметричному центру наші та закордонні хірурги проводитимуть спільні консультації та обмін досвідом.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com