Підготовка до наймістичнішого свята осені: у центрі «ЯМаріуполь» провели майстер-клас для діток (відео)

Підготовка до наймістичнішого свята осені: у центрі «ЯМаріуполь» провели майстер-клас для діток (відео)
Маленькі маріупольці навчалися виготовляти маленьких кажанчиків, павучків і усміхнених гарбузиків.

Прикольна маска вийшла!

Майже така ж, як у рідному для Іллі Маріуполі. В середині березня хлопець із матір’ю та меншою сестричкою виїхали з-під бомбардувань окупантів. Найбільше Ілля сумує за старими друзями.

Я вже навіть не можу додзвонитися, реально. Ну, добре, що хоч знайшов кращого друга, за тих всіх. Це я. Гиги.

А це Настя. Дівчина родом із Борислава, проте живе й навчається у Львові. Познайомилися дітлахи власне у школі, на уроці фізкультури, коли 5-класниця крутила обруч.

Ну, я говорив Насті: так тримати, гарно крутиш. Так ми і стали дружити.

Ілля захоплюється технікою, Настя ж цікавиться динозаврами. Нові друзі часто гостюють один у одного та діляться власними хобі.

путін пішов від потомків брахіозавра. Є цікавий факт, що у нього мозок – у дупі.

Я хочу стати...робити свої телефони «UMP» – «Ukrainian Mobile Phones»

Камера 50 мп, глянцевий... А я можу стати стоматологом, лікувати зуби буду. Або археологом.

Мати Іллі, Анна додає: дітлахам і справді складно пристосовуватися до нових умовах. Проте із підтримкою небайдужих львів’ян все вдається.

Дуже важко було знайомитися моїй дочці, бо вона каже: «Не хочу ні з ким знайомитись, хочу моїх старих друзів. Хочу додому. Зараз набагато краще, бо вони ходять до школи, бо то спілкування з дітьми їхнього віку. Вони займаються і спортом зараз, Ілля, наприклад, грає на гітарі так само від організації «ЯМаріуполь». Львів’яни небайдужі нам подарували гітари безкоштовно, - каже Анна Джеломанова, переселенка з Маріуполя.

Тож усі разом прийшли у центр «ЯМаріуполь», нині тут проводять майстер-клас із виготовлення маленьких кажанчиків, павучків та усміхнених гарбузиків. Розвага до прийдешнього Геловіна. Проводить інтерактив Лариса Попченкова. У рідному місті Марії жінка також займалася із дітлахами-переселенцями, які виїхали у 14-му з Донецька.

Коли сюди приїхали, ми поселилися в гуртожитку і те ж саме, я попросила в міста і мені зробили там кімнату і ми займаємося. Оце ми робили з дітлахами. Малювала я, кота зшили дітки, я допомагала їм, - розповідає Лариса Попченкова, переселенка з Маріуполя.

Картина насправді має свій символізм. Маріупольська Стара водонапірна вежа досі стоїть. Відтак і місто, вірить пані Лариса, встоїть.

Коли я робила цю роботу,  в мене було таке бажання, щоб ми, колись виглянули у вікно і бачили цю башню зі свого вікна, зі свого житла. Бо з мого житла вона була видна.

А от сестричці Іллі – 7-річній Алісі до душі припав майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок.

Косиночка, а тут личко, тут ручки, фартушок і пачка. Подарила 1 подружці. Було в мене 4, а стало 3.

Окрім різноманітних майстер-класів у цьому центрі надають усю необхідну підтримку переселенцям із Маріуполя.

У нашому центрі маріупольці можуть отримувати раз на 2 тижні гуманітарну допомогу у вигляді харчового продуктового набору, а раз на місяць можуть отримувати гігієнічний набір. Також у будь-який час вони можуть звернутися за медичною допомогою, за психологічною допомогою, за юридичною допомогою. Також у нас є рекрутер, який допомагає нашим маріупольцям знайти роботу, - каже Оксана Михайлишин, адміністраторка центру підтримки переселенців «ЯМаріуполь».

Нагадаємо, Львів став 10 містом, де відкрили центр «ЯМаріуполь».

Підтримай нас на Patreon: https://www.patreon.com/pravdatutlviv 

Злата Новосельська - pravdatutnews.com

Читайте також
У львівському аеропорту затримали двох іноземок з рекордною кількістю прикрас та валюти (фото, відео) У львівському аеропорту затримали двох іноземок з рекордною кількістю прикрас та валюти (фото, відео)
Йдеться про золоті прикраси та готівку на понад 15 мільйонів гривень.
Дари золотої пори: куди у Львові передавати опале листя і чому заборонено спалювати його самостійно? Дари золотої пори: куди у Львові передавати опале листя і чому заборонено спалювати його самостійно?
Львів’ян закликають збирати опале листя та передавати на станцію компостування органічних відходів.
Львівська національна опера повернулась до роботи після локдауну Львівська національна опера повернулась до роботи після локдауну
Артисти, які повернулися після тривалої перерви до театру, представлять глядачам виставу 3 травня.
Loading...
Load next