Прожитковий мінімум, субсидії, соцвиплати: що зміниться для українців з 1 грудня? (відео)

Прожитковий мінімум, субсидії, соцвиплати: що зміниться для українців з 1 грудня? (відео)
Прожитковий мінімум, субсидії, соцвиплати – початок календарної зими принесе для українців чимало новацій.

Прожитковий мінімум, субсидії, соцвиплати – початок календарної зими принесе для українців та зокрема львів’ян чимало змін. Хтось їх ледь помітить, а для когось вони будуть суттєвими.  

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ

Отже, з 1-го грудня зростає прожитковий мінімум. І це - останнє підвищення, закладене у держбюджеті на цей рік. Для кожної категорії населення прожитковий мінімум буде різним. Середній показник становитиме 2589 грн на особу.

ПЕНСІЙНІ ВИПЛАТИ

Нагадаємо, від розміру прожиткового мінімуму визначається розмір усіх інших соціальних виплат. Розпочнемо з пенсій. У грудні відбудеться їх плановий перерахунок. Мінімальна та максимальна пенсії за віком зростуть на 66 та 660 грн відповідно. Тобто мінімальна становитиме 2 093 грн, а максимальна 20 930. До слова, перерахують виплати і для непрацюючих осіб, які отримують «страхові» пенсії – на рівні 2 з половиною тисяч гривень, або пропорційно наявному страховому стажу. Зростуть і пенсії за особливі заслуги перед Україною. Загалом ж розмір підвищення для кожного пенсіонера визначається індивідуально, перерахунок здійснюється автоматично. 

СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ

Зросте й розмір аліментів. Мінімальний гарантований – для дітей віком до 6 років становитиме 1136 грн, а для дітей до 18 – не менше ніж 1416,5 грн (тобто 50% прожиткового мінімуму). А от мінімальний рекомендований розмір аліментів урівнюється до розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами – 100% середньомісячного доходу жінки, але не менше ніж 25% відсотків від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на місяць, а це, нагадаю, 671 грн.

ВИПЛАТИ ДЛЯ ВПО

Наприкінці листопада Мінреінтеграції опублікувало оновлений перелік громад у районах бойових дій, на тимчасово окупованих територіях та тих, що знаходяться в окупації. До нього увійшли 325 громад у 9 областях: а саме Донецька, Харківська, Дніпропетровська, Луганська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Сумська та Чернігівська. Відтак жителі цих територій – тимчасові переселенці – можуть розраховувати на щомісячну грошову допомогу від держави у розмірі 2000–3000 грн.

СУБСИДІЇ

Нарахуванням субсидій з грудня займатиметься Пенсійний Фонд, а не Мінсоцполітики. Для тих, в кого субсидія вже нарахована, не зміниться нічого. А от споживачі, які вперше подають заявку, щоб отримати субсидію на поточний опалювальний сезон, повинні звернутися до ЦНАПу, уповноважених посадових осіб місцевих органів влади, сервісних центрів ПФ особисто чи поштою, або ж через Дію. Зазначимо, до 15-го грудня.

ТАРИФИ НА КОМУНАЛКУ

Нагадаємо, Верховна рада запровадила мораторій на підвищення цін на газ, тепло та гарячу воду, тому основні тарифи залишаться без змін. Як і податки для ФОПів, адже розмір прив'язаний до мінімальної зарплати, а не прожиткового мінімуму.

ЗМІНИ ДЛЯ ВОДІЇВ

Нові правила оформлення чи перереєстрації автомобіля. З 14-го грудня це можна буде зробити без використання пластикових бланків – Тобто не фізично у сервісних центрах МВС, а онлайн через застосунок Дія або Електронний кабінет водія. У такий же спосіб можна буде замовляти номерні знаки на автівку (платні й безкоштовні). А ще оформити посвідчення водія.

ВИХІДНІ ТА СВЯТА

За календарем, у грудні цьогоріч на українців чекають 22 робочих та 9 неробочих днів. Через воєнний стан ми не матимемо додаткового вихідного 26 грудня через Різдво, яке припадає на неділю. Нагадаємо, цього року ПЦУ дозволила православним за бажанням святкувати Різдво саме 25 грудня, а не 7 січня. Також у грудні на хмельничан чекає ще два свята: День Святого Миколая (19 грудня) та День Збройних Сил України (6 грудня). 

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
У Львові визначили місця, де найчастіше бувають затори та ДТП (відео) У Львові визначили місця, де найчастіше бувають затори та ДТП (відео)
Цього року місто планує реорганізувати рух на понад 50 ділянках, щоб таким чином покращити ситуацію для водіїв.
У лікарні з обмороженням: у Львові чоловіка напідпитку знайшли непритомним на колії (відео) У лікарні з обмороженням: у Львові чоловіка напідпитку знайшли непритомним на колії (відео)
Першою жертвою зимових морозів став 54-річний чоловік. Його виявили непритомного на колії — чоловік був напідпитку.
Loading...
Load next