У Львівському ОХМАТДИТі з’явився сучасний рентген-кабінет (відео)
Сучасне обладнання – те, що допомагає нашим медикам ставити правильні діагнози, а потім правильно лікувати захворювання. Відтак, У Львівському ОХМАТДИТІ з’явилось більше можливостей для кращого обстеження діток, завдяки високотехнологічному рентген-апарату.
Це в першу чергу безпечність, що є в рази дає менше опромінення для пацієнта ніж традиційні цифрові рентген-апарати. Він має в своєму комплекті лічильник, який верифікує дозу радіаційного навантаження. Другий критерій це є швидкість, тому що в дитячій практиці швидкість має велике значення, щоб знімки були без артефактів, без розмитості, а дитині не завжди скажеш лежи спокійною, - каже Дмитро Квіт, директор Львівського «ОХМАТДИТу».
Третім критерієм є якість. Адже цей новий апарат набагато краще візуалізує проблему ніж традиційний рентген.
Ми на цьому апараті бачиме все в русі, тобто ми виявляємо вроджені вади шлунково-кишкового тракту. Тих дітей, яких потрібно оперувати, а яких непотрібно оперувати. Це є діагностика складна. Завдячувючи цьому апарату ми це бачимо. Також ми бачимо атрезії стравоходу. Це є також вади шлунково-кишкового тракту. Чи потрібно оперувати, чи непотрібно оперувати. Ниркові вади бачимо, вади сечовидільної системи чи потрібно оперувати чи ні, - розповів
Богдан Мальований, медичний директор Львівського «ОХМАТДИТу»
Варто зазначити, що кожного року діагностику рентген-апаратом потребує близько 4 тисяч маленьких пацієнтів.
До цього часу в нас взагалі не було скопічного апарата, не було. Цей апарат прекрасний чудесний і те що ми раді мало сказано, ми професійно задоволені, тому що в нас є розвинена хірургія, широко розвинена і в нас є діти котрі повинні мати обстеження хірургічні. Він є трьохмісний, багатофункційний, цифровий рентгеніфвський комплекс називається Флюксивіжин, - сказав Зеновія Жидяк, лікарка-рентгенолог Львівського «ОХМАТДИТу».
Можемо виконувати на ньому рентгенограми. То є станція робоча лаборанта, де він вносить, реєструє дані пацієнта, вибирає певну ділянку обстеження та виконує рентгенограму. Відтоді зразу миттєво зображення перекидається на робочу станцію лікаря і ми вже отримуємо готове зображення. Ми можемо безпосередньо збільшувати ділянку інтересу, яка нас цікавить виділяти її, коригувати, - сказав Наталія Жулинська, лікарка-рентгенолог Львівського «ОХМАТДИТу».
Сучасне програмне забезпечення дозволяє проводити весь комплекс роботи, від отримання цифрового зображення до його архівування та передачі у медичну інформаційну систему.
Дуже є корисним для нас те, що одразу результати обстеження заходять в нашу медичну інформаційну систему і лікар онлайн, буквально на своєму робочому місці бачить результати обстежень, - каже Дмитро Квіт, директор Львівського «ОХМАТДИТу».
Додамо, що вартість такого апарату 7.5 мільйонів гривень. Його придбали за державні кошти. Окрім того, лікаря за зароблені гроші у сумі 240 тисяч гривень зробила ремонт у рентген кабінеті.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com