Стала матір’ю для 20 дітей: Закарпатсьий дитячий будинок сімейного типу
Наталія Пирог виховала вже 20-ьох дітей і зупинятися на цьому не збирається. Ще 13 років тому, разом з чоловіком вона створила на Закарпатті дитячий будинок сімейного типу, який є однією з сімейних форм виховання дітей, позбавлених батьківського піклування. Жінка зізнається, що жодної хвилини не пошкодувала про таке відповідальне рішення.
Ми познайомились з однією родиною, і так гарно товаришували, спілкувалися, ходили в гості. Я дуже часто спілкувалася з їхніми дітьми. Я просто сказала чоловікові: все, я хочу. Я хочу таку родину. Я хочу виховувати дітей. Потім спілкуєшся з дорослими дітьми, і дивишся, що це все не зря. Вони виростуть і всі цінності ти побачиш в дорослих дітях, - Наталія Пирог – створила будинок сімейного типу на Закарпатті.
Наталія зізнається, що на початках було нелегко, адже в сім’ї вже виховували трьох власних дітей. А у дитячому будинку сімейного типу, який вона створила разом із чоловіком може проживати від 5 до 10 дітей. Найбільше дивувало, те що прийомні малюки не мали жодного уявлення про сімейні цінності та батьківську любов.
Труднощі? Поведінка. Розумієте, діти практично не виховувалися. В них не було розуміння: що правильно, що неправильно. Що можна робити, що неможна, - розповідає Наталія Пирог.
Дитячий будинок сімейного типу, який створила Наталія, є взірцем того, як сімейні форми виховання дають дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування, щасливе, повне любові та опіки життя, а також реальну можливість реалізувати себе у дорослому віці.
Ти розумієш, що дитині даєш стартову площадку. Він стартує з неї. Він знає, що, не дай бог, десь щось у нього сталося, є ось там папа з мамою. Ми все одно папа з мамою. І називають нас папа з мамою, - зазначає Наталія Пирог.
Восьмеро прийомних дітей Наталії вже вийшли в самостійне доросле життя, але досі називають її мамою та люблять, як рідну. Успіх цього будинку сімейного типу вражає, тож Благодійний фонд «Рідні» часто запрошує Наталію на лекції, аби вона поділилася своїм досвідом з іншими батьками-вихователями та потенційними кандидатами на подіях у Закарпатській області. Отримати більше інформації про сімейні форми виховання та безкоштовну юридичну та психологічну консультацію щодо усиновлення, патронату, опіки\піклування, прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу, можливо зателефонувавши на гарячу лінію Благодійного фонду «Рідні» - 0 800 300 484 або ж на сайті ridni.org.ua