Львівщина може отримати сучасний полігон із переробки сміття

Львівщина може отримати сучасний полігон із переробки сміття
Львівщина отримає сучасний полігон із переробки сміття. Такий завод вже скоро можуть побудувати на Жовківщині

Львівщина отримає сучасний полігон із переробки сміття. Такий завод вже скоро можуть побудувати на Жовківщині. Навіть у час війни важливо дбати про екологію та чистоту власного краю, а також важливо залучати для цього іноземних інвесторів, які готові вкладати кошти у будівництво сучасного комплексу. Cміття - це чиста справа. Наша компанія займається переробкою сміття вже більше 40 років. Ми маємо заводи у Австрії, Чехії, Німеччині, Словаччині,  Угорщині та у ще низці країн у центральній Європі.

Протягом років ми отримали дуже великий досвід у будівництві заводів та переробці сміття. Сортування є важливе для того, щоб забрати ті матеріали та сировини, які є в смітті та запустити їх в переробку. А ще важливіше те сміття, яке вивозиться для утилізації, то таким чином ми можемо зменшити його об’єми, - зазначає спеціаліст з сортування відходів, засновник компанії «Гігаджоуль» Крістіан Чернер. 

Практика показує, що ця справа не шкодить екології, а навпаки розвантажує ліси та міста від побутових відходів та надає можливість зменшити забруднення навколишнього середовища. У діяльності наших підприємств з переробки сміття ми свторюємо автоматичну моніторингову систему, яка дає поточн ізвіти на центральний комп’ютер про стан навколишньої води ,підземних вод, повітря, пилу тощо.

Технології, що стосуються утилізації вже давно себе доказали. Вони працюють в різних країнах Європи. Ці технології працюють вже десятки років без конфліктів і без проблем. Я думаю, що Україна рухається в правильному напрямку. Я думаю, що кожен в господарстві розуміє, що сміття потрібно сортувати та збирати у правильному місці, - розповів Крістіан Чернер.

Саме тому ми переконані, що ми зможемо зможемо втілити ці технології і в Україні та показати, що це не тільки чиста справа, але і дуже корисна.

40 років тому я почав займатися сміттям. У 70-х роках в нас були тіж самі проблеми, що й в Україні. Контейнери були заповнені сміттям, сміття було в лісах, ніхто не міг зрозуміти куди дівати це сміття. Комунальні структури не мали можливості це утилізувати, були відсутні спеціалісти і я почав займатися цим питанням, - підкреслив Крістіан Чернер.

При будівництві заводу у Добросинсько - Магерівській ТГ ми не беремокоштів з місцевого бюджету натомість ми обіцяємо організувати безкоштовний збір сміття для кожного домогосподарства в ТГ, забезпечити робочі місця з гідною оплатою, сплату податків у бюджет громади, сплачувати еко-податки за тонну відходів, що захоронюється на полігоні побутових відходів, вони також надходять у бюджет, а також готові платити добровільну послугу за тонну відходів, що захоронюються протягом усього періоду роботи підприємства.

Також передбачаються щорічні звіти бюро інженерних робіт, якому доручається постійний моніторинг підприємства,також будуть подаватись до екологічного департаменту та опубліковуватись в Інтернеті.Окремі об’єкти підприємства будуть поетапно добудовуватись й, один за одним, вводитись в експлуатацію. Ми тісно співпрацюємо з керівництвом громади, щоб все було в межах законодавства та необхідних норм.

Будівництво такого комплексу з переробки має відбуватися згідно чинного законодавства і коли обиралася саме ця ділянка було проведено ряд дослідженнь і морфологічно і геологічно. Атк само перевірялася роза вітрів і всі необхідні заміри були зроблені для того, щоб зрозуміти чи може на цій ділянці розміщуватися цей комплекс і можу стверджувати, що за результатами даних досліджень ми не маємо застережень щодо даного розміщення. І те що стосується відстані до житлових будівель це так само відбувається згідно законодавства якщо є дозвіл на таку то відстань, то значить ми розміщуємо. А якщо його немає, то відповідно ми і не можемо це робити. Я хочу ще раз сказати, що це не буде сміттєзвалищем. Це буде сучасний комплекс, який працює в Європі. Які будуть безпечно переробляти відходи і використовувати їх як вторсировину, - зазначає заступник голови Добросинсько-Магерівської ТГ Назарій Романчук.

На локації передбачається компостний завод, сортувальний завод зі складом, подрібнювач, полігон для побутових відходів, газова система для виробництва електроенергії та тепла з полігону, система з очищення фільтрату для очистки стічних вод зі сміттєзвалища та інших споруд, Фотоелектрична система для самозабезпечення електроенергією, згодом перебудови на рекультивований полігон. Весь об’єкт буде огорожено парканом. Системою відеонагляду буде здійснюватися охорона підприємства.

До нас надходять і ми фіксуємо баагто суперечливих запитань від мешканців чи це буде все робитися згідно чинного законодавства і чи не буде робитися самовільне сміттєзвалище  і тому ми  прийняли рішення, що при сільській раді буде створено відповідна робоча група куди увійдуть ініціативні мешканці. Ми залучимо екоінспекцію Львівщини і громадські організації, які працюють в сфері екології, щоб ми могли спільно контролювати хід будівництва даного заводу і у подальшому функціонування даного заводу. І на будь-якому етапі ми будемо мати можливість перевірити чи дійсно дотримуються вимоги законодавства, екологічні вимоги і у разі якщо такі порушення будуть ми будемо відповідно реагувати вплоть до того, що ми зможемо розірвати угоду з інвестором, якщо будуть порушення, - розповідає Назарій Романчук.

Ми гарантуємо узгоджений та спільний підхід до виконання робіт. І разом можемо зробити територію громади чистішою, а за рахунок надходжень коштів у бюджет громади сприяти її розвитку та робити привабливою для співпраці з потенційними інвесторами по різним напрямкам.

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
На Львівщині відкриють асфальтобетонний завод за 100 млн гривень (відео) На Львівщині відкриють асфальтобетонний завод за 100 млн гривень (відео)
Це сучасне українське виробництво, де за годину зможуть виробляти 120 тонн асфальту 
Сміттєві проблеми Львова: куди у місті можна здати будівельне сміття (відео) Сміттєві проблеми Львова: куди у місті можна здати будівельне сміття (відео)
Днями на об’їзній дорозі Львова поблизу Зимної Води мешканці виявили стихійне звалище будівельного сміття. Видно, що у цю лісосмугу звозили різноманітні мішки не один день.
На Львівщині за 20 мільйонів доларів збудували завод з переробки відходів тваринництва (відео) На Львівщині за 20 мільйонів доларів збудували завод з переробки відходів тваринництва (відео)
У місті Буськ, що на Львівщині, відкрили завод з виробництва кормових добавок. Цим кроком планують вирішити проблему, що стосується всієї країни - ефективна переробка відходів тваринництва.
Loading...
Load next