Паркінг, підземний паркінг: сучасні тенденції нерухомості у великих містах

Паркінг, підземний паркінг: сучасні тенденції нерухомості у великих містах

У сучасних мегаполісах, де щільність населення постійно зростає, а кількість автомобілів сягає астрономічних цифр, питання паркування стає все більш гострим. Це стосується як житлових комплексів, так і комерційних будівель. Тож не дивно, що паркомісця та підземні паркінги перетворюються на один із ключових факторів, які впливають на вартість та привабливість нерухомості.

Зростання попиту на паркомісця

Вже ні для кого не секрет, що володіння автомобілем у великому місті стає не просто розкішшю, а й необхідністю. Це пов'язано з розвитком транспортної інфраструктури, дедалі більшою віддаленістю місць роботи та навчання від житлових масивів, а також з прагненням до мобільності та незалежності. Зростання попиту на автомобілі веде до автоматичного зростання попиту на паркомісця. Це, в свою чергу, штовхає ціни на них вгору, роблячи їх значною статтею витрат як для власників, так і для орендарів нерухомості.

Підземний паркінг: must-have сучасного житлового комплексу

Наявність підземного паркінгу стає must-have для сучасного житлового комплексу. Це не лише гарантує комфорт мешканцям, які не мусять витрачати час на пошук місця для паркування під палючим сонцем чи проливним дощем, а й суттєво підвищує привабливість комплексу для потенційних покупців чи орендарів.

Підземний паркінг забезпечує безпеку автомобілів від негоди, вандалів та злодіїв. Він також може бути обладнаний додатковими зручностями, такими як система відеоспостереження, контроль доступу, зарядні станції для електромобілів тощо.

Підземний паркінг: не лише для авто, але й для захисту

В сучасних реаліях, коли війна може торкнутися кожного, питання безпеки стає на перше місце. Багато людей шукають укриття, де можна сховатися у випадку вибухів чи обстрілів. Одним із потенційних варіантів є підземний паркінг.

Чому підземний паркінг може бути укриттям?

  • Захист від уламків та вибухової хвилі: Завдяки бетонній конструкції та товстим стінам, підземні паркінги здатен витримувати значні навантаження та захищати людей від уламків та руйнівної сили вибуху.
  • Обмежений доступ вогню: Підземне розташування значно знижує ризик потрапляння вогню всередину паркінгу, адже кисню там значно менше, ніж на відкритому просторі.
  • Наявність базових зручностей: У багатьох сучасних підземних паркінгах є туалети, а також підведені вода та електрика, що робить їх більш комфортним місцем для перебування протягом тривалого часу.

Вплив на ціну нерухомості

Наявність паркомісця чи підземного паркінгу суттєво впливає на ціну нерухомості. Квартири та апартаменти, які мають власне паркомісце, можуть бути на 10-20% дорожчими, ніж ті, що його не мають. Проте девелоперські компанії намагаються компенсувати витрати частими акціями та знижками на комплексне придбання за системами «квартира+парковка» та подібними.

Це стосується як житлової, так і комерційної нерухомості. Офісні приміщення, які мають паркомісця для орендарів та їхніх клієнтів, автоматично стають більш привабливими для орендарів і можуть здаватися за вищою ціною.

За словами керівниці відділу продажу LEV Development Іванни Іванків, тенденція до зростання попиту на паркомісця та підземні паркінги буде зберігатися й надалі.

Окрім збільшення попиту на сучасні новобудови та комфортні квартири, окремою вагомою нішею вже не перший рік є паркомісця, а особливо підземні паркінги. Люди купуючи квартиру у більшості випадків одразу задаються питанням придбання місця для паркування автомобіля, а в деяких випадках і декількох за раз, - зазначає Іванна Іванків.

Підземний паркінг у багатоповерхівках також часто виступає як окрема інвестиція з подальшим прибутком.

Доволі часто зустрічаємо ситуації, коли люди планують придбати декілька паркомісць, адже це вигідна інвестиція, яка в рази дешевша за придбання квартири, та може приносити достатньо комфортний пасивний дохід, - підкреслює Іванна Іванків. 

Девелопери нерухомості вже зараз активно реагують на цю тенденцію, плануючи нові житлові комплекси та комерційні будівлі з урахуванням потреб у паркувальних місцях.

Очікується, що в майбутньому підземні паркінги стануть ще більш поширеними та обладнаними сучасними технологіями. Також можливий розвиток альтернативних рішень, таких як багаторівневі паркінги, автоматизовані системи паркування та використання електромобілів з меншими потребами в паркувальних місцях. Будівництво та експлуатація підземних паркінгів може стати вигідним бізнесом у великих містах з дефіцитом паркувальних місць.

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Читайте також
Новий проєкт «Central Hills» від компанії «Lev Development» (відео) Новий проєкт «Central Hills» від компанії «Lev Development» (відео)
Вперше в Україні девелоперська компанія співпрацює з арт-агенцією задля створення мистецької родзинки у житловому кварталі
LEV Development & Design Tour: інтерв’ю з Василем Варгою про готельну та житлову нерухомість (відео) LEV Development & Design Tour: інтерв’ю з Василем Варгою про готельну та житлову нерухомість (відео)
Про проєкти, плани та принципи проєктів LEV Development.
Loading...
Load next