Причини зростання цін на нерухомість: чому купити квартиру стало важче?

Причини зростання цін на нерухомість: чому купити квартиру стало важче?

Ринок нерухомості в Україні за останні роки зазнав значних змін, найпомітнішою з яких стало стрімке зростання цін. Купити квартиру, особливо для молодих людей, стало суттєво складніше.

У цій статті ми розглянемо основні причини, які обумовлюють цей тренд, а також проаналізуємо, чому доступність житла погіршується.

1. Збільшення попиту:

 • Демографічні фактори: Зростання населення, урбанізація та збільшення кількості сімей стимулюють попит на житло.
 • Інвестиційна привабливість: Нерухомість традиційно вважається одним з найстабільніших та вигідних інструментів інвестування, що призводить до додаткового зростання попиту з боку інвесторів.
 • Зниження довіри до інших інструментів інвестування: Нестабільність на фондовому ринку та недовіра до банківської системи роблять нерухомість більш привабливою для збереження та примноження капіталу.

2. Зменшення пропозиції:

 • Обмеженість вільних земельних ділянок: У великих містах та популярних курортних зонах вільних земельних ділянок під житлову забудову стає дедалі менше, що призводить до скорочення пропозиції нових квартир.
 • Зростання вартості будівельних матеріалів: Значне подорожчання будівельних матеріалів, логістики та робочої сили значно збільшує собівартість будівництва, що робить нове житло дорожчим.
 • Бюрократичні бар'єри та складні процедури: Складні та тривалі процедури отримання дозволів на будівництво та введення в експлуатацію нових об'єктів нерухомості стримують активність забудовників.

3. Макроекономічні фактори:

 • Інфляція: Зростання цін на товари та послуги загалом знецінює заощадження та змушує людей вкладати кошти в нерухомість, щоб зберегти їх купівельну спроможність.
 • Девальвація валюти: Знецінення національної валюти робить імпортні товари, зокрема й будівельні матеріали, дорожчими, що додатково тисне на ціни на нерухомість.
 • Низькі облікові ставки: Стимулююча монетарна політика, спрямована на здешевлення кредитів, робить іпотеку більш доступною, що підвищує платоспроможний попит на житло.

4. Вплив війни:

 • Знищення житлового фонду: Війна в Україні призвела до руйнування мільйонів квадратних метрів житлової нерухомості, що істотно скоротило пропозицію на ринку.
 • Внутрішнє переміщення: Зростання кількості внутрішньо переміщених осіб веде до збільшення попиту на оренду та купівлю житла в регіонах, де вони оселяються.
 • Зміна пріоритетів: В умовах війни та невизначеності люди частіше прагнуть мати власне житло, що додатково стимулює попит.

Вплив на доступність житла:

Зростання цін на нерухомість робить житло менш доступним для широких верств населення, особливо для молодих сімей та людей з невисоким рівнем доходу. Це веде до погіршення соціальних умов життя, збільшення кількості людей, які не можуть дозволити собі придбати або орендувати житло, що відповідає їхнім потребам.

Державні програми та можливі шляхи вирішення:

Уряди багатьох країн вживають заходів, спрямованих на те, щоб зробити житло більш доступним. До таких заходів належать:

 • Субсидії та пільги: Надання фінансової допомоги людям з низьким доходом для купівлі або оренди житла.
 • Програми доступного житла: Будівництво та реконструкція житла для людей з низьким доходом за державні кошти або з державною підтримкою.
 • Стимулювання іпотечного кредитування: Зниження процентних ставок за іпотекою та спрощення умов отримання кредитів.
 • Податкові пільги: Надання податкових пільг для людей, які купують або будують житло.
 • Боротьба з тіньовим ринком: Зростання прозорості на ринку нерухомості та боротьба з тіньовим сектором, щоб зробити ціни більш справедливими.

Важливість комплексного підходу:

Вирішення проблеми доступності житла потребує комплексного підходу, який поєднуватиме зусилля держави, приватного сектору та громадянського суспільства. Тільки спільними зусиллями можна зробити житло доступним для всіх верств населення та забезпечити гідні умови життя для людей.

Як зазначає керівниця відділу продажу LEV Development Іванни Іванків, формування ціни на нерухомість за останні роки має як типові так і не топові фактори впливу, до якого застосовується комплексний підхід девелоперів та держави.

За останні роки в Україні ціна на нерухомість змінилась через цілий ряд факторів. Звісно ж, в першу чергу життя кожного українця змінила війна, а питання житла стало одним з ключових. Попри це світова економіка, а не лише економіка України також не стоїть на місці, а відповідно ціни на все змінюється. Власне це основні фактори, які впливають на фінальний результат – ціну на нерухомість. Придбання матеріалів для будівництва, інфляція, використання матеріалів та ще багато різних факторів впливають на фінальну ціну за квадратний метр. У LEV Development ми відслідковуємо усі процеси і тенденції, тому шукаємо компроміси та можливості бути у першу чергу клієнтоорієнтованими, а відповідно залучаємо різноманітні знижки на придбання нерухомості та допомагаємо знайти найкращі варіанти, - зазначила Іванна Іванків.
 

Також, важливо також зазначити:

 • Зростання цін на нерухомість має також й позитивні наслідки, наприклад, воно може стимулювати розвиток будівельної галузі та створювати нові робочі місця.
 • Важливо, щоб державна політика була спрямована не лише на стримування зростання цін, але й на стимулювання збільшення пропозиції доступного житла.
 • Необхідно також вживати заходів для захисту прав орендарів та запобігання спекулятивному зростанню цін на оренду житла.

Зростання цін на нерухомість - це складне питання, яке має багато аспектів. Для вирішення цієї проблеми необхідний комплексний підхід з урахуванням інтересів усіх учасників ринку.

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next