Україні до 2036 року знадобиться понад мільйон будівельників

Україні до 2036 року знадобиться понад мільйон будівельників
Держава працює над оновленням підготовки фахівців та підходів до оплати праці.

Фото: pexels

Упродовж наступних десяти років потреба України у працівниках будівельної галузі може зрости до 1,2 мільйона людей. Без такої кількості фахівців країна може зіткнутися з кадровим дефіцитом під час відбудови.

Про це повідомляє Property Times.

На початку липня відбувся круглий стіл «Будівельні кадри для відбудови України: Дорожня карта розвитку кадрової спроможності будівельного сектору України на 2026–2030 роки».

Захід організувала Конфедерація будівельників України за підтримки мультидонорської ініціативи Skills4Recovery.

Директор департаменту зайнятості Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства Богдан Матвійчук заявив, що будівельний сектор у наступному десятилітті стане одним із найбільших роботодавців в Україні.

Нині у галузі працює близько 520 тисяч людей. Водночас до 2036 року потреба у працівниках може зрости до 1,2 мільйона.

Через це особливо актуальними стають професійне навчання, перекваліфікація та залучення до будівельної галузі молоді, ветеранів, внутрішньо переміщених осіб і людей з інвалідністю.

Учасники круглого столу також обговорили необхідність конкурентної та прозорої оплати праці, яка допоможе залучати й утримувати кваліфікованих фахівців.

За даними Property Times, Міністерство розвитку працює над удосконаленням підходів до ціноутворення та врахуванням реального рівня зарплат під час визначення вартості будівництва.

Окрему увагу приділили оновленню системи підготовки фахівців і посиленню співпраці між бізнесом, освітніми закладами та державою.

До слова, чоловік обманув сервіс оренди квартир на понад 100 тисяч гривень.              

Юлія Люшньова - pravdatutnews.com

Читайте також
Неякісні будматеріали: у 2026 році штрафи стали більшими Неякісні будматеріали: у 2026 році штрафи стали більшими
Із 1 січня 2026 року в Україні збільшилися штрафи за введення в обіг неякісних будівельних матеріалів через зростання прожиткового мінімуму.
Майже 70% будівельних компаній очікують зростання вартості робіт Майже 70% будівельних компаній очікують зростання вартості робіт
Водночас рівень забезпеченості замовленнями повернувся до показників 2022 року.
Ціни на будівництво в Україні з початку року зросли до 15% Ціни на будівництво в Україні з початку року зросли до 15%
Ціни на будівництво в Україні з початку року зросли до 15%
Loading...
Load next