Фото: Pexels
Хоча фізична активність давно вважається корисною для психіки, дослідники з Університету Джорджії виявили: вирішальну роль відіграє не кількість вправ, а обставини, в яких вони відбуваються.
Про це пише DailyScience з посиланням на журнал Medicine & Science in Sports & Exercise.
З’ясувалося, що тренування на природі, з друзями або просто заради задоволення мають сильніший позитивний ефект, ніж, наприклад, фізична праця вдома чи в саду.
Ми раніше дивилися лише на цифри — тривалість занять і спалені калорії. Але важливо і те, чи була це гра, спілкування, чи людина отримувала радість, — пояснює професор Патрік О’Коннор.
Науковці проаналізували результати трьох типів досліджень і дійшли висновку: сам по собі спорт — не панацея. Середовище, мотивація і компанія можуть змінити вплив на настрій.
Також вчені зазначають, що більшість попередніх досліджень охоплювали невелику кількість учасників без серйозних психічних проблем, тому результати не завжди узагальнювані. Особливо помітний ефект спостерігається у людей з депресією чи тривожністю.
У підсумку дослідники радять: тренуйтесь так, щоб це приносило задоволення — саме це допоможе зміцнити психічне здоров’я.
Нагадаємо, екстрена вакцинація рятує мільйони життів під час спалахів інфекцій — дослідження
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com