Вакцина від оперізуючого лишаю може знижувати ризик серцевих хвороб — дослідження

Вакцина від оперізуючого лишаю може знижувати ризик серцевих хвороб — дослідження
Вакцинація проти оперізуючого лишаю, що зазвичай застосовується для запобігання болючим висипанням, може також зменшити ризик серцево-судинних захворювань

Вакцинація проти оперізуючого лишаю, що зазвичай застосовується для запобігання болючим висипанням, викликаним вірусом вітряної віспи у дорослих, може також зменшити ризик серцево-судинних захворювань.

Про це свідчать результати дослідження вчених із Південної Кореї, опубліковані в European Heart Journal, повідомляє CNN.

Вірус вітряної віспи після перенесеної в дитинстві вітрянки може залишатися в організмі в "сплячому" стані, а в дорослому віці спричинити оперізуючий лишай. Хвороба супроводжується болючим висипом, лихоманкою, головним болем та іншими симптомами, а найпоширенішим ускладненням є ураження нервової системи.

У дослідженні взяли участь 1,2 мільйона людей віком від 50 років. З’ясувалося, що ті, хто отримав "живу" вакцину проти лишаю, мали на 23% нижчий ризик серцевих хвороб протягом наступних восьми років. Ефект спостерігався навіть серед людей з нездоровими звичками, як-от куріння чи вживання алкоголю.

Оскільки вірус може спричинити запалення судин і утворення тромбів, вчені вважають, що запобігання хворобі допомагає знизити ризики інфарктів та інсультів. Водночас дослідники застерігають: використовувалася стара версія вакцини, яку нині рідше застосовують, а саме дослідження має обмеження — зокрема, відмінності в способі життя вакцинованих і невакцинованих людей.

Науковці наголошують: для підтвердження зв’язку між вакцинацією та здоров’ям серця потрібні додаткові дослідження.

Нагадаємо, у США зафіксовано понад 1000 випадків кору: що відомо

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
У ВООЗ поки немає підстав стверджувати, що новий штам Омікрон небезпечніший ніж Дельта У ВООЗ поки немає підстав стверджувати, що новий штам Омікрон небезпечніший ніж Дельта
Також необхідні дослідження, які покажуть, чи призводить новий штам до тяжчого перебігу хвороби.
Вчені розробили жувальну гумку, що бореться з вірусами герпесу та грипу Вчені розробили жувальну гумку, що бореться з вірусами герпесу та грипу
Наразі вчені досліджують можливість його використання у кормах для птахів
Майже половина з них - Pfizer: Україна отримає понад 47 млн доз вакцини від COVID-19 Майже половина з них - Pfizer: Україна отримає понад 47 млн доз вакцини від COVID-19
До кінця цього року Україна отримає понад 47 млн доз вакцини від різних виробників, аби мати змогу вакцинувати більшість свого дорослого населення.
Load next