Відео мукбанг у соцмережах можуть впливати на харчову поведінку та уявлення про тіло

Відео мукбанг у соцмережах можуть впливати на харчову поведінку та уявлення про тіло
Нове дослідження показало, що вірусні відео, де стрункі люди їдять великі об’єми їжі можуть формувати у глядачів викривлене уявлення про харчування та стандарти тіла

Нове дослідження показало, що вірусні відео, де стрункі люди їдять великі об’єми їжі (мукбанг, ASMR, челленджі), можуть формувати у глядачів викривлене уявлення про харчування та стандарти тіла.

Дослідження опублікували в журналі Body Image.

Австралійські дослідники з Університету Фліндерса проаналізували 180 популярних відео на YouTube, TikTok і китайській платформі Bilibili. Вони виявили, що більшість ведучих — молоді худорляві азійці або європеоїди (18–34 роки), які часто демонструють переїдання, іноді — до 10 000 калорій за одне відео.

На YouTube найчастіше з’являється екстремальна харчова поведінка, TikTok вирізняється сексуалізованим контентом і молодою аудиторією, тоді як Bilibili акцентує на культурному контексті спільного споживання їжі.

Близько 72% відео зняті в домашній обстановці, найпопулярніші страви — азійські солоні, фрукти та фастфуд. Часто використовуються фільтри для зміни зовнішності, а також інтерактив — звернення до глядача, чати в реальному часі.

Коментарі під відео часто містять згадки про переїдання, тягу до їжі, заздрість до худорлявих ведучих і власні спроби схуднення. Це підсилює ризик розвитку нездорових харчових звичок і невдоволення тілом, особливо серед молоді.

Нагадаємо, Сильні мʼязи зменшують рівень ризику цукрового діабету

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Часте вживання канабісу негативно впливає на розумові здібності молодих людей – дослідження Часте вживання канабісу негативно впливає на розумові здібності молодих людей – дослідження
Науковці виявили, що часте вживання канабісу (понад 1000 разів) знижує когнітивні функції, зокрема робочу пам’ять
Україна може стати лідером в Європі внаслідок смертності від COVID-19 Україна може стати лідером в Європі внаслідок смертності від COVID-19
Україна вже в найближчі два тижні може вийти на перше місце за смертністю внаслідок великої кількості захворюваності на COVID-19 серед великих країн Європи.
Як відкладання будильника впливає на організм - дослідження Як відкладання будильника впливає на організм - дослідження
Багато людей відчувають труднощі з ранковим пробудженням. Деякі відразу натискають кнопку "відкласти" на телефоні, щоб ще трохи поспати, а інші налаштовують кілька будильників із різницею у 5-10 хвилин, відкладаючи момент підйому до останнього сигналу
Load next