Фото: ШІ
До ЗСУ призивають військовозобов’язаних різного віку, зокрема чоловіків старших за 50 років. Однак існують певні нюанси щодо призову цієї категорії громадян.
Про це повідомляє 24 Канал.
Процес мобілізації наразі однаковий для військовозобов'язаних від 18 до 60 років, що передбачено законом "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Хто має право на відстрочку після 50 років:
- звільнення від служби отримують ті, хто непридатний за станом здоров'я;
- ті, у кого є інвалідність будь-якої групи;
- військовозобов'язаний може бути звільнений, якщо досяг 60 років – це граничний вік служби;
- можуть отримати відстрочку ті, у кого троє і більше неповнолітніх дітей, яких він утримує;
- ті, хто доглядає за близькими, у яких є інвалідність;
- ті, хто є опікунами та піклувальниками людей, які не можуть подбати самі про себе, або дитини/дітей-сиріт.
Найчастіше чоловіки старші за 50 отримують відстрочку саме через проблеми зі здоров’ям, які унеможливлюють виконання службових обов’язків.
Розподіл мобілізованих залежить від їхнього бойового досвіду та військової спеціальності. Зазвичай чоловіків у цьому віці не направляють у штурмові підрозділи — лише за їхнім власним бажанням. Найчастіше їх залучають до частин тилового забезпечення, або на посади, де потрібні конкретні навички — наприклад, водії, механіки, електрики, зв’язківці тощо.
Призов чоловіків 55 років і старших здійснюється на загальних підставах, проте чим ближче вік до 60, тим рідше таких кандидатів розглядають на службу.
Після досягнення 60-річного віку військовослужбовець має право подати рапорт на звільнення. Проте навіть у 59 років мобілізація цілком законна й може здійснюватися на загальних умовах.
Нагадаємо, омбудсмен повідомив про понад 2 тисячі звернень щодо порушень під час мобілізації у 2025 році
Юлія Педюк - pravdatutnews.com