Чому сортувати сміття в селі краще та ефективніше, ніж в місті: думка еколога
Коли ми приїжджаємо до наших бабусь та дідусів в село, завжди дивуємось наскільки там свіже повітря, зелена травичка, смачні фрукти та овочі. Вони завжди закликають нас скуштувати все домашнє, адже воно краще, ніж куплене. І це так, тому що в селі, як там не крути, краща екологічна ситуація, чим в місті.
За словами еколога Євгена Невмержицького, найбільш екологічними регіонами України є ті, де людська діяльність заборонена законом — це парки, заповідники та заказники.
Прикладом є Асканія-Нова в Херсонській області, Карпатський Біосферний заповідник, Древлянський природний заповідник. Також менш забруднена сільська місцевість через відсутність заводів і фабрик та великої кількості автомобілів, - зазначає експерт.
Якщо говорити про перероблювання сміття в селі та місті, то, звичайно, воно суттєво відрізняється в таких місцях. Адже мешканці мегаполісу всі відходи, навіть натуральні, все одно викидають в один спільний бак, в той час, як в маленьких селищах, люди можуть використати його, як їжу для худоби.
Еколог запевнив, що в селах таке сміття використовується для покращення родючості ґрунту. Також, за його словами, відходи сільськогосподарської та фермерської діяльності можна використовувати для отримання газу, кількість якого може задовольнити потребу одного будинку.
В селах люди займаються с/г діяльністю, фермерством від чого основний вплив йде на ґрунти. Повітря краще, ніж у містах, оскільки, знову ж таки, у селах немає такої кількості автомобілів, як у містах і не розвинута промисловість, немає чому забруднювати повітря, викиди у повітря мінімальні. Також повітря краще завдяки лісам, садкам і великої кількості рослин, які його очищають, - повідомляє Євген.
Щодо України, то на думку Євгена, найбільше шкоди для екології приносить важка промисловість, зокрема машинобудування, металургія, хімічна промисловість, а також добувні промисловості.
Ситуація в Кривому Розі може бути прикладом впливу промисловості на довкілля і на стан здоров‘я людей. Але наскільки мені відомо, в цьому місті з'явилась Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція), тому сподіваюсь, що це трохи поліпшить екологічну ситуацію в регіоні, - додав еколог.
Зазначимо, Державна екологічна інспекція України (Держекоінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів і який реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Карина Бовсуновська — pravdatutnews.com