Штучний інтелект: досягнення та прогресивні плани

Штучний інтелект: досягнення та прогресивні плани
Найгучніші досягнення штучного інтелекту, що змінять cвіт.

Штучний інтелект - це не фантастичні думки чи політ фантазії, сьогодні це реальна можливість допомогти, удосконалити за змінити життя людей.

Поєднання фізичного та віртуального просторів

За допомогою технології штучного інтелекту можна змінити світ. Вона буде побудована для зв'язку людей та зближення їх між собою навіть тоді, коли вони фізично перебувають далеко один від одного. Пише Економічна правда.

Межа між фізичним і віртуальним просторами буде розмита – глобальні музичні та кінематографічні фестивалі проходитимуть у цифровому форматі. Однак споживачі повинні довіряти формату віртуального спілкування або віртуальної участі в глобальних подіях, тому конфіденційність повинна мати пріоритет.

Фото: з відкритих джерел

Мінцифра та Укроборонпром розвиватимуть сферу штучного інтелекту в Україні

Міністерство цифрової трансформації України та Державний концерн «Укроборонпром» підписали меморандум про наміри щодо консолідації зусиль для розвитку сфери технологій штучного інтелекту. Повідомляють у Мінцифрі.

Відповідний Меморандум підписали Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та генеральний директор «Укроборонпром» Юрій Гусєв.

Штучний інтелект (АІ) стає однією з ключових трансформаційних технологій економіки, оборони, державного управління. Успіх України багато в чому залежить від її здатності використовувати та примножувати наявний потенціал у сфері штучного інтелект. Саме тому ми в Мінцифрі створюємо для цього необхідні умови. Уряд вже прийняв нашу Концепцію розвитку штучного інтелекту та затвердив план її реалізації. Тепер разом з «Укроборонпромом» будемо впроваджувати AI в оборонній сфері, — зазначив  Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Фото: Мінцифра

Штучний інтелект заробив перший мільйон

Алгоритм штучного інтелекту Botto заробив $1,3 млн за шість своїх картин, проданих у форматі NFT. Штучний інтелект аналізує образотворче мистецтво за всю історію людства і на його основі створює свої картини. Пише Ліга Tech.

Як працює штучний інтелект Botto?

  • штучний інтелект створює запит із випадкових слів та речень;
  • підключаються дві нейромережі: VQGAN дає алгоритм доступу до своєї бази предметів мистецтва та допомагає генерувати схожі на них зображення, а CLIP визначає, наскільки вони відповідають запиту.

Як результат, щотижня з'являються тисячі робіт. Серед них сам алгоритм обирає 350 найкращих і передає на голосування членам спільноти – власникам криптовалюти Botto.

Фото: з відкритих джерел

Годівниця для птахів зі штучним інтелектом

Стартап Bird Buddy представив на виставці «розумну» годівницю для птахів. Пише "Бабель".

Пристрій можна підключити до Wi-Fi, щоб знати, коли закінчується запас корму. А ще ця годівниця має камеру, оснащену штучним інтелектом. Вона розпізнає понад тисячу видів птахів, може їх знімати та зберігати фото в колекції, до якої можна отримати доступ через спеціальну програму.

Фото: Bird Buddy

Оформити попереднє замовлення можна вже зараз за $199.

Набір тексту для паралізованих

У Стенфордському університеті навесні 2021 року створили новий спосіб набору тексту для паралізованих людей. Він використовує інтерфейс мозок-комп'ютер та алгоритми штучного інтелекту. В результаті людина навчилася силою думки набирати текст зі швидкістю 90 символів за хвилину. Роботу було опубліковано в науковому журналі Nature.

Фото: Nature

Існує кілька способів роботи:

  • перший спосіб у тому, що людині вводять у мозок спеціальні електроди, які зчитують інформацію. Користувач набирає текст, переміщуючи курсор до потрібної літери, а потім натискає на нього. Це займає багато часу і такий спосіб дозволяє друкувати зі швидкістю лише близько 40 символів за хвилину;
  • другий варіант передбачає використання електроенцефалографії (ЕЕГ) – людина надягає на голову шапочку з електродами, які зчитують активність мозку. На екрані знаходиться алфавіт, кожна літера якого мерехтить на власній частоті. Людина дивиться на одну з літер, мерехтіння викличе у зорових зонах мозку хвилю активності тієї ж частоти, ЕЕГ зчитує ці частоти і комп'ютер вгадує букву, на яку дивиться людина. Такий спосіб дозволяє друкувати 60 символів за хвилину.

Злата Новосельськаpravdatutnews.com

Читайте також
Штучний інтелект: як давні технології стали рушійною силою світових змін Штучний інтелект: як давні технології стали рушійною силою світових змін
Штучний інтелект (ШІ) вже давно перестав бути лише вигадкою з науково-фантастичних романів. Сьогодні він є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, впливаючи на всі сфери діяльності — від медицини до освіти, від бізнесу до національної безпеки.
Вища освіта: скільки студентів працює за професією? Нові проєкти МОН, профорієнтація у школах Вища освіта: скільки студентів працює за професією? Нові проєкти МОН, профорієнтація у школах
Питання освіти в Україні дійсно болісне. Кількість поданих заяв абітурієнтів на «відомі» професії не зменшується, проблеми з кадрами збільшується.
В Україні перерахують пенсії працюючим пенсіонерам: як зміняться виплати з 1 червня В Україні перерахують пенсії працюючим пенсіонерам: як зміняться виплати з 1 червня
Українським пенсіонерам, які працюють, у червні цього року проведуть перерахунок пенсій, хоча раніше це робилося у квітні. Однак пенсіонери також зможуть отримати доплати як за квітень, так і за травень 2021 року, лише заднім числом.
Loading...
Load next