Економічне становище українців під час війни (відео)
Війна війною, а економіку підтримувати потрібно. Через ускладнену від дій окупанта логістичну систему та безліч зруйнованих підприємств, економіка України дещо послаблюється. Зростають ціни на пальне та деякі продукти, та українці кажуть: витрати збільшились, але не суттєво, бо розподіляють кошти на найнеобхідніше.
Звісно збільшились. На продукти збільшилися, на лікарські засоби збільшилися. Ну загалом так, чи відчутно, ні не відчутно, але збільшились.
Зараз я економлю вже.
Витрати трішки зросли, але питання в тому, що я з Києва приїхала. Тікали, брали саме необхідне, саме важливе, а саме головне –це життя, здоров’я, турбувалися за своїх дітей.
В основному там є паніка, на ЗСУ, на ЗСУ. Тобто, якщо грубо казати, то так, багато з на чорний день відкладеного пішло на Збройні Сили, тобто загалом так. Але, якщо брати звичне життя, то крім продуктів ні на що більше.
Насправді наші витрати зменшилися в період війни. Ми особливо грошей ні на що не витрачаємо. Крім, як на допомогу нашій армії. Тому основна витрата- це допомогти нашій армії.
Лайфхаками як правильно налаштовуватися та адаптуватися до нових витрат ділиться психологиня Богдана Янків. Каже: варто поділити потреби на три колонки і відповідно до них розподілити кошти.
Важливі речі в одній колонці, неважливі в іншій, термінові, так, економіка, так, ми розглядаємо і нетермінові. Витрати на їжу, так. Це базові. Так, сон, їжа, оце власне базові такі наші витрати , щоб вижити, - розказує Богдана Янків, психологиня.
А от економіст Віктор Борщевський закликає зберігати спокій та підтримувати економіку, тобто вести звичайний спосіб життя на мирних територіях.
В нинішніх умовах, зрозуміло, що в будь-якому разі ніхто не буде зараз там ті гроші марнотратно витрачати, викидати. Єдине, що можна порадити , то не варто тримати десь зараз бігти до банкомату, знімати готівку, ховати під подушку. Там чи створювати якийсь там доларовий додатковий ажіотаж. Оце напевно робити не варто.
Люди, які живуть у відносно мирних регіонах , бо ясно, що кожен регіон зараз під загрозою, то в принципі там варто зараз вести звичайний спосіб життя, - пояснює Віктор Борщевський, економіст.
Тож, людям на мирних територіях зараз потрібно працювати та створювати робочі місця. До слова, майже 80 підприємств з різних куточків України готові провести релокацію на територію Львівської області.
Злата Новосельська - pravdatutnews.com