МЗС зробило заяву про спрощення паспортизації рф на окупованих територіях

МЗС зробило заяву про спрощення паспортизації рф на окупованих територіях

У МЗС України заявили, що примусова видача паспортів росії жителям тимчасово окупованих територій свідчить про неготовність рф до переговорів, насильницьку асиміляцію та геноцид українського народу. Повідомили у пресслужбі МЗС.

26 грудня президент рф підписав черговий нікчемний указ щодо порядку набуття російського громадянства громадянами України. Указ, який затверджує спрощені процедури виходу з громадянства України та набуття громадянства рф, є нікчемним і свідчить про неготовність росії до переговорів, прагнення її керівництва продовжувати війну, поглинання території України, насильницьку асиміляцію та геноцид українського народу, - ідеться в коментарі.

Зазначається, що цього разу йдеться про громадян України, які проживали або проживають на тимчасово окупованих частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, тимчасово окупованих під час повномасштабної агресії росії проти нашої держави.

У МЗС зазначили, що примусове нав’язування громадянства рф громадянам України, які внаслідок російської агресії опинилися в нелюдських умовах і були позбавлені фундаментального права на вільний вибір громадянства, підтверджує злочинну сутність тоталітарного російського режиму.

Особливе обурення викликає запроваджений без згоди отримувачів порядок видачі російських паспортів примусово переміщеним на територію рф українським дітям та підліткам від 14 до 18 років, що є кричущим порушенням основоположних прав людини та доказом вчинення росією геноциду українців, - зазначається в коментарі.

Окрім того, МЗС України рішуче засуджує введення в дію зазначеного документа, розцінює його як черговий злочин росії проти суверенітету та територіальної цілісності України, що грубо порушує Конституцію і закони української держави, чинні норми міжнародного права та міжнародні зобов’язання росії.

Наслідки цього та інших нікчемних нормативних актів рф щодо громадян України не матимуть жодних правових наслідків, ніколи не будуть визнаними ані Україною, ані переважною більшістю держав-членів ООН. Указ доповнює перелік злочинів у ході збройної агресії росії, які розглядатимуться в межах міжнародного трибуналу над керівництвом рф, - повідомляють в МЗС.

Нагадаємо, що росія розпочала примусову паспортизацію дітей на Луганщині – ОВА.

Злата Новосельська - pravdatutnews.com

Читайте також
Україна узгоджує з Угорщиною двосторонні питання на шляху до ЄС — МЗС Україна узгоджує з Угорщиною двосторонні питання на шляху до ЄС — МЗС
Україна продовжує активно працювати над розблокуванням процесу відкриття переговорних кластерів щодо вступу до Європейського Союзу
"Але не в цьому році": Кулеба розповів деталі майбутнього візиту Байдена в Україну "Але не в цьому році": Кулеба розповів деталі майбутнього візиту Байдена в Україну
Під час зустрічі із Володимиром Зеленським у Вашингтоні американський лідер наголосив, що хотів б знову відвідати Україну. Зазначимо, що раніше українська влада вже неодноразово надсилала йому запрошення для офіційного візиту.
Loading...
Load next