ООН прозвітувала про допомогу на затопленому півдні України

ООН прозвітувала про допомогу на затопленому півдні України

Завдяки заходам гуманітарного реагування міжнародних організацій допомогу щогодини отримують все більше людей, які зазнали лиха внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС. Агенції ООН та гуманітарні партнери доставляють необхідне – здебільшого воду, гігієнічні засоби та харчові продукти.

Про це повідомили в Управлінні ООН з координації гуманітарних справ (UN OCHA).

В OCHA зазначили, що наданої допомоги наразі достатньо для забезпечення потреб майже 180 000 людей – у порівнянні з 35 000 станом на 9 червня.

Допомога надається не лише для підтримки людей у підтоплених районах, але й тим мешканцям півдня, хто має проблеми з водою через руйнування греблі Каховської ГЕС, – ідеться у звіті.

Задля збільшення реагування та надання різнобічної підтримки гуманітарна координаторка в Україні Деніз Браун очолила міжвідомчий гуманітарний конвой у Херсон 10 червня, розповіли в OCHA. Шість вантажівок доставили продукти та засоби для майже 6 000 херсонців, у тому числі 3 300 шестилітрових бутлів питної води, комплекти гігієнічних засобів для 350 родин, готові для споживання місячні продуктові набори для 750 родин, ліки та витратні матеріали для лікування 3 000 людей упродовж 3 місяців.

Окрім предметів першої необхідності, у тому числі ліхтарів на сонячних батареях для 300 сімей та 1 700 каністр, ще понад 500 родин отримали набори для проведення екстрених ремонтів домівок.

Допомога була надана Агенцією ООН у справах біженців (УВКБ ООН),  Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП), Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Міжнародною організацією з міграції (МОМ). Гуманітарний конвой був організований Управлінням ООН з координації гуманітарних справ (УКГС ООН) за підтримки Кластера логістики.

Загалом по країні партнери Кластера водопостачання, санітарії та гігієни (ВСГ) забезпечили водою та засобами гігієни майже 180 000 людей, здебільшого завдяки розподілу бутильованої води, підвозу води цистернами та надання ємностей для зберігання води та засобів гігієни. Завдяки цьому майже 140 000 мешканців Дніпропетровської та близько 1 000 жителів Запорізької області отримають питну воду та гігієнічні засоби у районах, де через обміління Каховського водосховища спостерігаються проблеми з водопостачанням. У затоплених громадах Херсонської області завдяки Кластеру буде забезпечено водою понад 40 000 людей. Так, до прикладу, НУО “Людина в біді” вчора доставила майже 9 000 п’ятилітрових пляшок води в Херсон та прилеглі громади.

Від 6 червня партнери Кластера продовольчої безпеки та засобів до існування, у тому числі Всесвітня продовольча програма, доставили понад 70 000 наборів готової до споживання їжі мешканцям Херсонської (55 500) та Миколаївської (15 500) областей. Крім того, ще 10 500 порцій гарячої їжі роздали у Херсонській та 5 600 у Миколаївській областях.

Партнери Робочої групи з надання грошової допомоги, здебільшого ЮНІСЕФ, Данська рада у справах біженців та Естонська рада у справах біженців, разом з ще 13 іншими партнерами, станом на 11 червня надали багатоцільову грошову допомогу майже 5 000 людей, безпосередньо постраждалим від руйнування греблі Каховської ГЕС на загальну суму 538 000 дол. США. Ця цифра включає 4 027 людей в Херсонській області, з яких 400 в районах під військовим контролем Російської Федерації, та 118 в Миколаївській області.

Щодо заходів реагування у сфері охорони здоров’я, окрім розподілу ліків та виробів медичного призначення, ВООЗ разом з Міністерством охорони здоров’я України та закладами первинної медичної допомоги розпочинає кампанію з підвищення обізнаності людей для запобігання спалахам хвороб. Організація розробила матеріали для комунікацій про наявні ризики серед громад та почала розповсюдження 260 000 примірників буклетів щодо запобігання таким гострим кишковим захворюванням, як холера, ботулізм, та з питань очищення води та безпеки харчових продуктів. Понад 10 гуманітарних організацій надають підтримку у сфері охорони здоров’я, здебільшого в Херсонській області, доставляючи ліки та вироби медичного призначення для 8 лікарень Херсонської області, крім надання послуг силами принаймні 3 мобільних медичних бригад.

П’ять організацій Кластера житла та непродовольчих товарів вже розподілили предмети першої необхідності, в тому числі каністри, ліхтарі на сонячних батареях, постільну білизну та інші необхідне речі для вжитку майже 1 800 людям, крім підтримки центрів для розміщення евакуйованих. Гуманітарні організації також вже створили запаси непродовольчих товарів для майже 3 000 людей у сусідніх Миколаївській, Одеській та Хмельницькій областях. Так, УВКБ ООН надало 600 ліжок, 1 200 матраців, ковдри, постільну білизну та подушки для людей, які, як очікується, будуть переміщатися у Миколаївську область. Окрім цього, УВКБ ООН доставило близько 8 500 каністр у різні населені пункти півдня України, здебільшого в Херсонській області. В Дніпропетровській області організація створила запаси ще 80 000 одиниць необхідних товарів, у тому числі комплектів для екстрених ремонтів, білизни та каністр.

ЮНІСЕФ разом із Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) проводить комунікаційну кампанію про ризики мін щодо зміни поведінки для зменшення ризиків зокрема щодо мін, які дрейфують за течією, у якій вже взяли участь близько 100 000 людей. ПРООН та Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС) розпочали оцінку та картування мінного забруднення території. ПРООН розповсюджує матеріали щодо ризиків вибухонебезпечних предметів. Кластер з питань протимінної діяльності надає підтримку міжнародним партнерам для отримання доступу, який наразі є обмеженим, для робіт у підтоплених районах Херсонської області.

У всіх постраждалих громадах принаймні 5 гуманітарних організацій Кластера з питань захисту надають підтримку щодо евакуації постраждалим від затоплення через перевезення до Херсонського залізничного вокзалу, автобусних станцій та проїзд у сусідні області. Близько 30 партнерів надають послуги переміщеним людям, зокрема консультації, правову допомогу та проводять заходи для дітей у транзитних центрах чи містах, куди прибувають евакуйовані люди.

Нагадаємо, 19 населених пунктів на Херсонщині мають проблеми з питною водою

Андрій Самойленко - pravdatutnews.com

Loading...
Load next