Львівські медики розповіли про неврологічні захворювання

Львівські медики розповіли про неврологічні захворювання
Майже 6 мільярдів людей на планеті, а це майже кожна 6 людина, страждає від неврологічних захворювань. І сучасний спосіб життя цю цифру кожного року збільшує.

Майже 6 мільярдів людей на планеті, а це майже кожна 6 людина, страждає від неврологічних захворювань. І сучасний спосіб життя цю цифру кожного року збільшує. А досліджують і лікують такі недуги саме неврологи.

"Ця спеціальність настільки складна і загадкова. Кожен студент-медик, проходячи навчання, а саме стикаючись з анатомією, будовою мозку, зустрічаючи в клініці неврологічні захворювання, завжди відчував певну таємницю", - зазначає завідувач відділення судинної та малоінвазивної нейрохірургії та нейрології Львівської лікарні швидкої меддопомоги Андрій Нетлюх.

Сьогодні найбільшою проблемою неврології є судинні захворювання. Саме вони здебільшого призводять до інвалідизації пацієнтів і навіть до смерті.

"Наші переживання, стреси, як правило, спричиняють коливання тиску, а сама гіпертонічна хвороба призводить до судинних захворювань і навантажень на серце. І також мова йде про психологічні відхилення", - пояснює лікар-ординатор відділення судинної та малоінвазивної нейрохірургії та неврології Олександр Католик.

Однією з найбільш поширених захворювань нервово системи є інсульти. Лікарі зазначають, що кількість їхня в останні роки значно збільшилась.

"Це така патологія, яка паралізує не тільки пацієнта, а й усю сім'ю, адже догляд за пацієнтом є дуже складним. Люди мають розуміти, що інсульт, особливо ішемічний, можливо попередити, вчасно зреагувати", - додала лікарка-невролог Мар’яна Шеремета.

Свої корективи у роботу як неврологів, так і інших спеціалістів вніс і коронавірус. Адже це захворювання дуже негативно впливає на судинну систему.

"Вірус COVID-19 активує процеси, які закупорюють судини й робляться тромбози. Раніше це було пов’язано суто з інсультом, а зараз це вже йде як ускладнення коронавірусних процесів", - каже фахівець Олександр Католик.

Він працює у цій сфері вже близько 40 років. Медик зазначає, що попри різні захворювання, які лікує неврологія, з кожним роком з'являються все нові випробування.

"Очевидно, що коронавірусна інфекція повпливала, адже практично всі лікарі нашого відділу захворіли й заразили свої сім'ї. Це наклало відбиток на нашу роботу. Однозначно, чим далі іде розвиток людства, тим важче нам жити", - наголосив лікар.

Кожного року неврологи рятують велику кількість життів і багатьом зберігають працездатність. І кожен рік 1 грудня у світі нагадують про важливість цієї сфери медицини.

До речі, часто у пацієнтів може виникати запитання, яка різниця між «неврологом» та «невропатологом». Так-от, її немає, адже це однакові за значенням слова.

https://www.youtube.com/watch?v=aTUL05a185Q

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
У Львові лікують жінку з Луганщини, яка врятувала свого 8-річного сина під час обстрілу (відео) У Львові лікують жінку з Луганщини, яка врятувала свого 8-річного сина під час обстрілу (відео)
Внаслідок травми жінка повністю втратила можливість ходити. Зараз з нею працюють фізіотерапевти.
За минулу добу в Україні зафіксовано понад 15 тисяч нових випадків коронавірусної хвороби За минулу добу в Україні зафіксовано понад 15 тисяч нових випадків коронавірусної хвороби
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
Чому «крутять суглоби» на зміну погоди?
Зміну погоди дуже добре відчувають ті, у кого є певні проблеми з суглобами. Хтось вже з цим змирився і терпить, хтось використовує народні методи, а хтось іде до лікаря.
Loading...
Load next