На Львівщині кандидати нехтували карантинними обмеженнями

На Львівщині кандидати нехтували карантинними обмеженнями
Політ з'їзди партій, зустрічі з громадою та забави різного характеру для електорату від свого району – так потенційні кандидати на пост голови Львівської ОТГ чи у депутати різних рівнів готуються до

Політ з'їзди партій, зустрічі з громадою та забави різного характеру для електорату від свого району – так потенційні кандидати на пост голови Львівської ОТГ чи у депутати різних рівнів готуються до дня волевиявлення та заохочують виборців віддати свій голос саме за них.

І все це дуже добре. Спілкуватися з громадою потрібно, щоб як мінімум донести до них основи своєї передвиборчої програми, але є один мінус – вже більше ніж пів року Україна - у полоні карантину. Чимало закладів не змогли працювати за нових обставин, кінотеатри та інші мистецькі установи збиткують, бо ж не можуть порушити правила і запустити повні зали людей, натомість у політичних партій осінь стала порою масових зібрань та аншлагів.

Тим часом самі кандидати, які обіцяють виборцям золоті гори та виправити помилки попередників, не втомлюються нинішній владі дорікати невтішною статистикою хворих на коронавірусну інфекцію.

Одні хвилюються за медиків, інші - за бізнес, не хоче дратувати напередодні виборів і влада свій електорат. Тож поки ситуація залишається стабільно невтішною, на все заплющують очі і навіть в тих населених пунктах, які опиняються у «червоній епідеміологічній зоні» ніхто особливо не контролює за дотриманням рекомендацій. У активній фазі передвиборчої кампанії коронавірус став ще одним інструментом впливу на виборців, зазначають фахівці.

"Одні кандидати, які зацікавлені в явці, наголошують, що в цьому нічого страшного нема, а інші навпаки залякують, бо їм потрібно, щоб вона була невисокою. Влада намагається показати, що все під контролем, а опозиційні кандидати використовують тему коронавірусу для критики", - пояснив політолог Микола Бучин.

Щодня у середньому в країні фіксують близько семи тисяч нових хворих і це при тому, що Україна ще не дійшла до піка захворювання. Разом з тим, дивними є й умовні кінцеві дати від МОЗу. Спершу казали, що вдаватимуться до жорсткіших дій, коли почнуть фіксувати по 9 тисяч хворих на COVID-19 щодня. Тепер же цю цифру збільшили до 11 тисяч.

"Чинній владі не вигідно показувати масштабну динаміку інфікувань у негативному плані, тому, я припускаю, що після виборів можливо не буде фактів приховування випадків коронавірусу, тож ми можемо більше очікувати на те, що будуть жорсткіші карантинні обмеження", - додав фахівець.

"Мені здається, що великий шанс для жорсткого карантину був втрачений раніше, коли ще влітку була знівельована ідея взяти під контроль розвиток пандемії. На цей момент, вона вийшла поза норму, проте, разом із тим, влада не наважується запроваджувати жорсткі обмеження. Все це стримують вибори", - зазначив аналітик громадянської мережі ОПОРА Тарас Радь.

Не беруться прогнозувати, якою може бути кількість хворих після виборів і в обласному департаменті охорони здоров’я, а просто поки нагадують основні правила безпеки на дільницях.

"Рекомендації однакові для всіх: уникати натовпу, дотримуватися дистанції, мати маску і бажано свою індивідуальну ручку, щоб не торкатись сторонніх предметів", - повідомив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації.

Пам’ятайте, що як і ваш вибір у день голосування, так і самопочуття  після волевиявлення залежить винятково від вас, тож голосуйте свідомо і безпечно.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Прикордонники зібрали майже 300 пакунків для своєї комендатури у Вовчанську Прикордонники зібрали майже 300 пакунків для своєї комендатури у Вовчанську
Прикордонники вирішили спакувати та передати найнеобхідніші речі своїй комендатурі, що боронить нашу країну від країни-агресора
Конфлікт через російську музику: львівські чиновники організують перевірку нічного клубу Split Конфлікт через російську музику: львівські чиновники організують перевірку нічного клубу Split
Політолог Андрій Смолій вважає, що це черговий доказ того, що російська музика, московські гастролери та все кремлівське має бути заборонене в Україні.
Loading...
Load next