На Львівщині вдови чорнобильців скаржаться, що їм не видають компенсації, пенсій і допомоги у питаннях житла

На Львівщині вдови чорнобильців скаржаться, що їм не видають компенсації, пенсій і допомоги у питаннях житла
Вони кажуть: чоловіки ризикували та жертвували власним життям і здоров’ям, а на заміну отримали забуття.

Вони кажуть: чоловіки ризикували та жертвували власним життям і здоров’ям, а на заміну отримали забуття. Тоді як дружини були поруч і отримували радіоактивне випромінювання уже від коханих людей. 

"Не повинно бути так, щоб часи змінювались, в інших життя покращувалося в людей, а в чорнобильців навпаки. Владі потрібно якось переглянути ставлення до нас, бо все ж таки ми не хочем бути такими приниженими, розтоптаними настільки", - каже вдова чорнобильця Тетяна Солтан.

Близько двадцяти років, від коли помер її чоловік, не було жодної допомоги. Лише невелика компенсація, якої й на похорон не вистачило, згадує жінка. 

"Держава просто відмовилась від усіх пільг, які хоча б якось їм забезпечували цей рівень життя. Жінки абсолютно втратили нормальне забезпечення від держави. Єдине, що вони мають - це програму, яка дозволяє їм сплачувати лише 50% коштів від комунальних послуг", - заявила засновниця благодійного фонду «Батьківщина для дітей» Галина Козяр.

А ці копійки, які виділяє держава на їхнє лікування та оздоровлення, просто смішні, додає жінка. 

Висловитися про наболіле вирішив і один з ліквідаторів -  Йосиф Шнель. Чоловік згадує: служив у Чорнобилі 2 роки, бувши 18-річним юнаком. Та уже за кілька років зона відчуження дала про себе знати. Як наслідок: інвалідність, непрацездатність та захворювання у дружини й сина. 

"В нас двоє хворих інвалідів 2-ї групи: син з самого дитинства і я. Немає жодних дій від держави, а також від органів місцевого самоврядування. До сьогодні не можу достукатися, щоб мене забезпечили житлом. Я не знаю чому так", - розказав ліквідатор.

Відтак сім’я з 5 людей змушена жити на 17 м2. А кошти на лікування та оздоровлення шукати самотужки, розповідає чоловік. 

Тому сьогодні у них заклик та ціль була одна, каже засновниця благодійного фонду. 

"Ми з цими жінками-вдовами напрацювали ряд таких доповнень до законів, хоча там не потрібно було особливо чогось допрацьовувати. Нехай би на державному рівні повернули ті закони, які були", - зазначила Галина Козяр.

Михайло Цимбалюк, до якого й звернулися вдови чорнобильців, наголосив, що цілком на їхній стороні. Тож пообіцяв уже найближчим часом обговорити ці питання в профільній комісії.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Львівський лікар увійшов до складу першої аеромедичної евакуації Львівський лікар увійшов до складу першої аеромедичної евакуації
Лікар-анестезіолог, Ярема Безніско - єдиний лікар не з системи екстреної медицини, якого взяли у команду аеромедичної допомоги.
Львівський вокзал щодня приймає дітей-біженців з гарячих точок України (відео) Львівський вокзал щодня приймає дітей-біженців з гарячих точок України (відео)
Щодня десятки тисяч людей втікають від ворожих снарядів та куль. Матері з дітьми вимушені покинути свої домівки.
Loading...
Load next