Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» відкрило музей у Конопниці

Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» відкрило музей у Конопниці
З гвинтівкою у руках та у камуфляжному одязі: так у музеї зустрічають відвідувачів.

З гвинтівкою у руках та у камуфляжному одязі: так у музеї зустрічають відвідувачів. На відкриття цього історичного осередку, члени товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» одягнули форму бійців, які берегли нашу країну у воєнні часи. Саме у такому вигляді вони перебували у траншеях поблизу з військовою технікою. Розповідають, що одна з причин реконструкції тих подій - привернути увагу молоді до історії України.

«Дуже багато до чого ставляться байдуже. І стараємось, от кожен з нас старається розповідати, просвітляти і розказувати історії на власному прикладі. Дехто з молоді дуже цікавиться, приходить до нас, але це так один зі ста», - розповідає Любомир Міклуш, член товариства пошуку жертв війни «Пам’ять».

Експонати, представлені у цьому музеї у Конопниці збирали понад 15 років. Речі знаходили не лише на відомих місцях бойових дій, але й орієнтувалися на історії свідків, які пережили ті часи війни. 



«Військові вантажівки, бронеавтомобілі, зразки артилерійського озброєння часів 1-ї та 2-ї Світової війни. Також наші однострої, зброю, різні речі. Тобто усе, що були на користуванні в українських вояків протягом останніх 106 років», - каже Любомир Горбач, голова товариства пошуку жертв війни «Пам’ять».

Зараз тут зібрана лише частина усіх експонатів, інша зберігається у музеї Івана Франка у селі Нагуєвичі.

Її теж планують сюди перенести, але на це потрібні кошти та допомога небайдужих.

«Велика надія на те, що нас все ж помітять люди, які володіють, якимись певними фінансовими ресурсами і бажають їх десь вкласти. Тобто є велике бажання, щоб нам допомогли збудувати тут на території стаціонарне приміщення, де ми б могли розмістити експозицію з Нагуєвич. Вона є досить велика і її не можна ставити під відкрите небо», - зазначив Любомир Горбач, голова товариства пошуку жертв війни «Пам’ять».


Це й однострої, і зброя, і речі бійців, яким місце під вітриною у музеї, щоб вони змогли зберігатися тривалий час. Орієнтовно ці експонати сюди перенесуть впродовж цього року. Але якщо до справи все ж долучаться небайдужі, то процес може і пришвидшитися.

https://www.youtube.com/watch?v=VYwAS9CyhII&fbclid=IwAR1jgU2_ibyVtXRxtCc...

Автор: Давид Берішвілі

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Митники зупинили спробу ввезення до України партії брендового одягу під виглядом "гуманітарки" (відео) Митники зупинили спробу ввезення до України партії брендового одягу під виглядом "гуманітарки" (відео)
 Львівські митники зупинили спробу ввезення до України великої партії нового одягу під виглядом гуманітарної допомоги 
Loading...
Load next