Галицький Вавилон: як львівський туризм оговтується після карантину ?

Галицький Вавилон: як львівський туризм оговтується після карантину ?
Екскурсійні автобуси простоюють, а  більшість туристичних агенцій – зачинені. Галицький Вавилон, який щороку зустрічав мільйони відвідувачів та славився своєю гостинністю, нині значно спорожнів.

Екскурсійні автобуси простоюють, а  більшість туристичних агенцій – зачинені. Галицький Вавилон, який щороку зустрічав мільйони відвідувачів та славився своєю гостинністю, нині значно спорожнів. У період суворих карантинних обмежень екскурсоводи трансформувалися у режим онлайн.

Такі онлайн-екскурсії хоч і захопливі, та зовсім неприбуткові, бо ж за віртуальний продукт український споживач поки не готовий платити. Навіть зараз, коли країна частково повертається до звичного життя, представники туристичної індустрії продовжують рахувати збитки.

Керівник туристичного агентства Володимир Слободяник зазначає: «Я не знаю, чи ми того року повернемося навіть на половину того потоку, який в нас був минулого року. Втрати надзвичайні, ми зараз навіть на оренду приміщень не можемо заробити і на зарплату».

Карантинні обмеження внесли корективи не лише у культурну програму екскурсоводів. Масковий режим, соціальна дистанція та лімітована кількість людей – найважливіші вимоги до організації екскурсії.

Екскурсовод Петро Радковець розповідає: «Зараз є такі ніби обмеження, що має бути 7 туристів і 8-й екскурсовод. Зараз вже ресторани і кафе можна заходити в середину, тому що наприклад, коли падає дощ з туристами заховатися у якомусь львівському ресторанчику чи кафе якраз дуже доречно».

Комусь для мандрів бракує грошей, а декому заважає несприятлива епідеміологічна ситуація. Оскільки відпочинок за кордоном найімовірніше цього року буде не таким масовим, у вітчизняного туризму з’явився шанс полюбитися українським відпочивальникам.

Директор туроператора Ігор Губіліт наголошує: «Якщо колись велику кількість туристів приваблювали багатоденні тури, то цього року популярними є одноденні, дводенні, тобто тривалість відпочинку в людей змінилася, починають все більше і більше бути популярними тури на природу, тобто на якусь гору піднятися, десь якийсь перехід і озеро побачити, водоспад».

Туристичні компанії намагаються пристосовуватися до пост-карантинних реалій та навіть вигадувати щось нове, щоб зацікавити відпочивальників. Ігор Губіліт придумав нову послугу, яка називається туристичний брокер.

«Вона полягає у тому, що є багато людей, які подорожують самі на авто чи на громадському транспорті і ті, хто хоче подорожувати сам, але немає часу вишукувати туристичні новинки, підбирати і складати собі програму, транспорт і поселення, він користується порадою людини, яка в цьому розуміється, так званого туристичного брокера, який бере гроші тільки за консультації», - Ігор Губіліт, директор туроператора.

Екскурсовод Петро Радковець зазначає, що в таких умовах відпочинку люди потребують в рази більше. А екскурсійну діяльність називає соціальною реабілітацією, яка лікує від депресії.

«Карантинні заходи не повинні вести до депресії, карантинні заходи не повинні в людей викликати відчуття страху, непевності і того, що завтрашній день може не настати, навпаки туризм – це те, що робить «завтра буде», ми пізнаємо свою історію, ми маємо можливість бачити що де як і до чого», -  Петро Радковець, екскурсовод.

У ратуші тим часом рахують збитки від нестачі туристів, а також готують план підтримки цієї галузі.

Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку зазначає: «Ми з минулого тижня запустили в ратуші діяльність туристично-інформаційного центру, ми також відкрили її в аеропорту, оскільки відкрилося авіаційне сполучення, робили також одну акцію для своїх, коли відновлювали діяльність гідів, ми зараз готуємо, коли буде послаблення карантину, декілька акцій».

Щоб інвестувати в економіку, місто почало співпрацювати із міжнародними фінансовими установами. Через карантинні обмеження міський бюджет вже недоотримав 300 мільйонів гривень, а до кінця року ця цифра сягне пів мільярда.

https://www.youtube.com/watch?v=ePUOWa_qaeY&t=4s

Авторка: Валерія Паненко

Читайте також
Золото подорожчало на 27% за рік, досягнувши 2615 доларів за унцію Золото подорожчало на 27% за рік, досягнувши 2615 доларів за унцію
Протягом 2023 року ціна золота зросла на 27%, досягнувши 2615 доларів США за тройську унцію. Це робить рік одним із найуспішніших для дорогоцінного металу
Loading...
Load next