Понад 140 нових зразків безпілотників допущено до експлуатації з початку року

Понад 140 нових зразків безпілотників допущено до експлуатації з початку року

Упродовж 9 місяців 2024 року оборонне відомство кодифікувало і дозволило для використання у Силах оборони понад 140 безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) та 33 наземні роботизовані комплекси (НРК) українського виробництва.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Для порівняння, у 2023 році було кодифіковано 60 БпАК та 9 НРК вітчизняного виробництва.

Роль безпілотних систем стрімко зростає на полі бою. Українські зброярі швидко реагують на потреби фронту. Сьогодні вони виробляють безпілотні комплекси за широкою номенклатурою, — повідомив начальник Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки полковник Володимир Рочняк.

За його словами, українські зброярі активно розвивають виробництво авіаційних безпілотників різного призначення — камікадзе, бомбери, розвідники, корегувальники. Також виробляються різні за типом — літакового, коптерного; дальністю — тактичні, оперативні, стратегічні безпілотники.

Наземні роботизовані комплекси також виконують широкий спектр завдань: ударні, розвідувальні, логістичні, евакуаційні, інженерні тощо.

З усіх безпілотників (повітряних та наземних), дозволених для використання цього року, понад 40% було кодифіковано упродовж третього кварталу. Це свідчить про пожвавлення зброярського виробництва в України.

Серед дозволених для використання у Силах оборони України є безпілотні комплекси, стійкі до РЕБ, радіопрозорі, малошумні, із системами донаведення і самознищення тощо.

Нагадаємо, Іноземці зможуть отримати офіцерські посади в ЗСУ

Софія Ратинська - pravdatutnews.com

Читайте також
Російсько-українська війна: знищення повітряних цілей та бій на острові Зміїний Російсько-українська війна: знищення повітряних цілей та бій на острові Зміїний
Сили охорони та оборони  України продовжують виконання завдань за призначенням, ефективно протидіють викликам та загрозам.
Loading...
Load next