Що очікувати від ринку нерухомості в 2025 році та після війни
Ринок нерухомості України зазнає значних змін під впливом економічних, демографічних та соціальних факторів.
Експерти часто прогнозують зростання вартості житла на 20–25% у порівнянні з 2024 роком. Моя особиста думка, що це буде 10-15%. І це буде стосуватися регіонів, де ринок активно працює упродовж всієї війни. Львів, звісно, один з них.
Щиро вірю, що війна скоро закінчиться. Бо після завершення очікується збільшення попиту на житло, особливо у великих містах та відносно безпечних регіонах. Водночас, через зменшення обсягів будівництва під час війни, можливий дефіцит нових пропозицій на ринку, що також сприятиме зростанню цін.
Через нове законодавство, я думаю, що буде невелика консолідація ринку: великі компанії можуть зайняти до 70–80% обсягів будівництва житлової та комерційної нерухомості. Також прогнозується поява нових іноземних гравців, які реалізовуватимуть якісні проєкти в різних сегментах нерухомості. Знаю, що станом на зараз цікавляться новими проєктами інвестори-забудовники з-за кордону. І лише коли появиться зелене світло нашої перемоги, вони вже будуть готові.
Все таки варто зауважити, що цінності людей змінились. І розуміння того, що можливо доведеться кудись переїжджати схиляє українців бути незалежними і не привʼязаними, тому вони орієнтуватимуться на оренду житла замість його придбання. Це стосується внутрішньо переміщених осіб.
А також це пов’язано зі зміною життєвих пріоритетів, зниженням купівельної спроможності та бажанням мати більшу мобільність.
Нерухомість залишатиметься привабливим об’єктом для інвестицій, особливо в умовах економічної нестабільності. Сміливі обовʼязково отримають свої дивіденди в майбутньому. Інвестори розглядатимуть нерухомість, як надійний спосіб збереження капіталу.
Отже, у 2025 році ринок нерухомості України характеризуватиметься зростанням цін, змінами в структурі попиту та пропозиції, а також новими тенденціями в поведінці споживачів та інвесторів.
Також 2025 рік стане періодом нових можливостей для інвестицій у нерухомість. Зростання цін на житло в безпечних регіонах та розвиток інфраструктури створять вигідні умови для довгострокових вкладень. Інвестори, які орієнтуються на новобудови, енергоефективні об’єкти та комерційну нерухомість, можуть розраховувати на досить непогану рентабельність. Для покупців, які не мають власного житла, важливо стежити за змінами у законодавстві, щоб скористатися пільговими програмами.
Але зауважую, що це лише мої особисті думки, які грунтуються на аналітиці та самоаналізі ситуації ринку нерухомості 2024 року.
Нам усім потрібна перемога, а тоді нас чекає лише процвітання.
Нагадаємо, Купівля квартири на вторинному ринку: підводні течії