Українську писанку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Українську писанку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО
Українське мистецтво оздоблення писанок визнано культурним надбанням людства

Сьогодні на 19-ій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, яка проходить в столиці Парагваю місті Асунсьйон, до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства включений перший міжнародний елемент від України спільно з Естонією «Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць».

Про це повідомляє Міністерство культури і стратегічних комунікацій України.

Україна подала заявку спільно з Естонією, розпочавши роботу над нею ще у 2017 році. Основу номінації становлять три елементи. Два з них входять до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України: "Українська писанка: традиція і мистецтво", що охоплює громади з усіх областей, та "Традиція гуцульської писанки". Третій елемент – "Українська писанка, традиція і мистецтво оздоблення Великодніх яєць" – включений до Національного списку елементів нематеріальної культурної спадщини Естонії.

Це наш спільний успіх, який засвідчує силу нашої єдності. Водночас агресор руйнує нашу культуру, пам’ятки, театри, бібліотеки, музеї. У боротьбі за батьківщину гинуть наші митці — носії живої спадщини. Їхня втрата підриває саме серце нашої ідентичності. Адже без людей жива спадщина не існує. Ми ж доводимо, що навіть у найтемніші часи ми залишаємось незламними. Включення української писанки до Репрезентативного списку ЮНЕСКО тому доказ.  Ми проголошуємо на весь світ: жива спадщина нас об’єднує, дарує відчуття причетності та уособлює нашу ідентичність, — заявив Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький 

Нагадаємо, ЄОселя для військових: експерти пояснили, як скористатися програмою

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
У Канаді випустили монету-писанку за трипільськими мотивами У Канаді випустили монету-писанку за трипільськими мотивами
Монети розкупили за кілька днів, зокрема через попит серед колекціонерів.
Loading...
Load next