Обшуки в Румунії: правоохоронці перевіряють кандидатів на виборах
У суботу, 7 грудня, румунські правоохоронці провели обшуки у Бухаресті і шести округах, зокрема у ймовірного спонсора передвиборчої кампанії кандидата в президенти Каліна Георгеску.
Про це повідомляє NewsMaker із посиланням на G4Media.
Правоохоронці провели три обшуки у румунському місті Брашов в рамках справ про підкуп виборців, відмивання коштів та комп’ютерне шахрайство.
«Обшуки пов’язані з можливою причетністю приватної особи до незаконного фінансування виборчої кампанії одного з кандидатів у президенти Румунії», – поінформували правоохоронці.
За інформацією G4Media, обшуки були проведені у Богдана Пешкіра, відомого в TikTok під псевдонімом bogpr. Відомо, що з 24 жовтня по 24 листопада Пешкір перерахував 381 тисячу євро акаунтам, що просували кандидатуру Каліна Георгеску в TikTok, це офіційно підтвердили у соціальній мережі.
Окрім того, правоохоронці провели обшуки у екстремістів, які використовували нацистське вітання, а також серед громадян, які розпалювали ненависть у соцмережах після рішення Конституційного суду анулювати результати першого туру президентських виборів.
Нещодавно, а саме 6 грудня, Конституційний суд Румунії анулював результати першого туру президентських виборів у країні, через кілька днів після звинувачень у тому, що Росія проводила скоординовану онлайн-кампанію для просування ультраправого кандидата, який переміг у першому турі.
25 листопада у Румунії підрахували 99,9% голосів виборців на президентських виборах - у другий тур тоді пройшли Калін Георгеску і Єлена Ласконі. Маловідомий досі політик Георгеску отримав 23%. Він є затятим критиком НАТО, членом якого є Румунія. Зокрема він заявляв, що Північноатлантичний альянс не захистить жодного зі своїх членів, якщо на них нападе Росія.
У розсекречених документах, оприлюднених у середу Вищою радою безпеки Румунії, зазначено, що країна стала мішенню «агресивних гібридних атак Росії» під час нещодавніх президентських виборів.
7 грудня Міністерство закордонних справ України висловило підтримку Румунії у зв’язку з безпрецедентною гібридною атакою Росії на румунську демократію, про що свідчать дані, оприлюднені румунською владою цього тижня.
Нагадаємо, Зеленський прибув до Парижа на відкриття Нотр-Даму: можливі переговори з Трампом
Анастасія Князєва - pravdatutnews.com