Телескоп «Джеймс Вебб» виявив надмасивну чорну діру у ранньому Всесвіті

Телескоп «Джеймс Вебб» виявив надмасивну чорну діру у ранньому Всесвіті
Телескоп «Джеймс Вебб» допоміг астрономам знайти чорну діру масою 400 мільйонів Сонць, що існувала лише через 800 мільйонів років після Великого вибуху.

Телескоп «Джеймс Вебб» допоміг астрономам знайти надмасивну чорну діру, яка існувала всього через 800 мільйонів років після Великого вибуху. Її маса дорівнює 400 мільйонам мас Сонця, що робить її найбільшою з усіх відомих чорних дір у ранньому Всесвіті.

Про це повідомляє журнал Nature.

Це відкриття викликало нові запитання щодо того, як формуються подібні об’єкти та яку роль вони відіграють в еволюції космосу

Як було виявлено цей космічний гігант

Більшість надмасивних чорних дір, розташованих у центрах галактик, зазвичай мають масу, яка становить близько 0,1% від маси своєї галактики. Однак чорна діра, знайдена за допомогою «Джеймса Вебба», має масу, що сягає 40% маси своєї галактики. Незвичайно й те, що вона майже неактивна: її швидкість поглинання матерії становить лише 1% від максимально можливої.

Ця чорна діра привернула увагу дослідників своєю здатністю створювати достатньо сильний гравітаційний вплив, щоб її можна було помітити. Одне з можливих пояснень її формування — супер-Еддінгтонівське акреційне зростання. У цьому процесі чорна діра короткочасно перевищує межу, при якій радіаційний тиск припиняє поглинання матерії. Такі періоди активного зростання можуть тривати 5–10 мільйонів років, після чого чорна діра «засинає» на сотні мільйонів років.

Це дослідження підтверджує, що у ранньому Всесвіті могли існувати або вже дуже великі чорні діри, або ті, що пережили періоди інтенсивного зростання. Оскільки сплячі чорні діри складно виявити через їхню низьку активність, вчені припускають, що подібні об’єкти можуть бути значно поширенішими, ніж вважалося раніше.

Нагадаємо, Зонд NASA Parker встановить рекорд, наблизившись до Сонця як ніколи близько

Юлія Педюк  - pravdatutnews.com

Читайте також
За півтора мільйона кілометрів від Землі: NASA опублікувало перше зображення з телескопа "Джеймс Вебб" (фото) За півтора мільйона кілометрів від Землі: NASA опублікувало перше зображення з телескопа "Джеймс Вебб" (фото)
Раніше повідомлялося, що апарат надасть перші наукові дані у червні.
Вже за чотири години! Український супутник «Січ-2-30» сьогодні запустять у космос Вже за чотири години! Український супутник «Січ-2-30» сьогодні запустять у космос
На запуск дається 29-хвилинне стартове вікно.
Привіт з космосу: астронавти NASA вийдуть у прямий ефір Привіт з космосу: астронавти NASA вийдуть у прямий ефір
NASA забезпечуватиме пряме висвітлення пресконференції та виходу у відкритий космос на телебаченні NASA, вебсайті агентства та додатку NASA.
Loading...
Load next