День Дарвіна: чому ми святкуємо науку та еволюцію 12 лютого

День Дарвіна: чому ми святкуємо науку та еволюцію 12 лютого
Ідею проведення свята вперше висунув доктор Роберт Стефенс

Щорічно 12 лютого світ відзначає День Дарвіна або Міжнародний день науки і гуманізму. Дата святкування обрана на честь народження славетного вченого Чарльза Дарвіна (12 лютого 1809 року).

Ідею проведення свята вперше висунув доктор Роберт Стефенс у 1995 році. Згодом її підтримали професор Массімо Піглючі в 1997 році та Аманда Чесворт у 2000 році.

Чарльз Дарвін 

Чарльз Дарвін був англійським вченим-натуралістом, основоположником теорії еволюції та теорії природного відбору. Дарвін захоплювався природничими науками, досліджував флору, фауну та геологію, намагаючись дати всьому раціональне пояснення. У 1859 році вчений опублікував свою найвідомішу роботу "Походження видів шляхом природного добору або збереження обраних рас у боротьбі за життя", де він виклав свою теорію еволюції через природний відбір.

Заохочення до інтелектуальної сміливості

Основною метою Міжнародного дня науки і гуманізму є стимулювання людства до розвитку наукового мислення, цікавості та інтелектуальної сміливості. Це свято не лише вшановує ідеї Чарльза Дарвіна, а й сприяє популяризації науки в цілому.

Як відзначають цю подію?

Подію активно святкують в наукових та навчальних закладах, влаштовуючи тематичні конференції, симпозіуми, конкурси, урочисті вечірки тощо.

Нагадаємо, Український анімаційний фільм "Я померла в Ірпені" здобув перемогу на міжнародному фестивалі

Анастасія Князєва - pravdatutnews.com

Читайте також
Археологи висунули нову гіпотезу щодо виникнення кам’яних знарядь у давніх людей Археологи висунули нову гіпотезу щодо виникнення кам’яних знарядь у давніх людей
Випадкове розколювання каменів допомогло давнім людям створити перші знаряддя
Марсіанський пил може становити загрозу для астронавтів - дослідження Марсіанський пил може становити загрозу для астронавтів - дослідження
Дослідження вчених виявило, що пил на Марсі містить токсичні частинки, які можуть серйозно шкодити здоров’ю астронавтів
Чотири малопомітні ознаки того, що ви старієте Чотири малопомітні ознаки того, що ви старієте
Організм з віком зазнає змін і це природно
Loading...
Load next