Ймовірність зіткнення астероїда 2024 YR4 з Місяцем в 2032 році зросла вдвічі

Ймовірність зіткнення астероїда 2024 YR4 з Місяцем в 2032 році зросла вдвічі
Астероїд 2024 YR4, який раніше вважали потенційно небезпечним для Землі, тепер може зіткнутися з Місяцем

Астероїд 2024 YR4, який раніше вважали потенційно небезпечним для Землі, тепер може зіткнутися з Місяцем. За оновленими даними, ймовірність удару 22 грудня 2032 року оцінюється у 3,8% — понад удвічі більше, ніж прогнозували у лютому.

Про це повідомляє Universe Today.

Зіткнення, якщо воно відбудеться, буде помітним із Землі: на поверхні Місяця утвориться кратер до двох кілометрів, а уламки можуть спричинити метеоритні дощі на нашій планеті.

Хоча на початку березня астрономи повністю виключили загрозу зіткнення астероїда із Землею, спостереження за ним тривають за допомогою наземних телескопів та телескопа «Джеймс Вебб». Саме вони допомогли уточнити його траєкторію та оцінити можливість удару по Місяцю.

Також дослідники переглянули параметри об’єкта: тепер його розміри оцінюють у 53 на 67 метрів — приблизно як десятиповерховий будинок. Нові спостереження наприкінці квітня та на початку травня можуть змінити поточну оцінку ризику.

Нагадаємо, Бурі на Юпітері змінюють хімічний склад його атмосфери

Олена Стебніцька - pravdatutnews.com

Читайте також
Астероїд 2024 YR4 може вдарити по Місяцю у 2032 році — NASA оцінила ризики Астероїд 2024 YR4 може вдарити по Місяцю у 2032 році — NASA оцінила ризики
Астрономи попереджають про можливе зіткнення астероїда 2024 YR4 з Місяцем 22 грудня 2032 року
Телескоп «Джеймс Вебб» дослідив астероїд, що міг зіткнутися із Землею Телескоп «Джеймс Вебб» дослідив астероїд, що міг зіткнутися із Землею
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» отримав зображення астероїда 2024 YR4, який розглядався як потенційна загроза для Землі у 2032 році.
Космічний телескоп "Хаббл" зафіксував галактику з незвичайним зоряним рукавом Космічний телескоп "Хаббл" зафіксував галактику з незвичайним зоряним рукавом
Космічний телескоп "Хаббл" зафіксував асиметричну галактику Arp 184, яка має лише один спіральний рукав — рідкісне явище серед подібних об’єктів. Фото оприлюднили NASA та ESA.
Loading...
Load next