Вчені назвали причину зникнення 'хоббітів' на острові Флорес

Фото: depositphotos
Про це пише Live Science.
Кліматична пастка
Дослідники проаналізували сталагміти в печерах індонезійського острова Флорес і відтворили клімат того часу. Виявилося, що "хоббіти" (Homo floresiensis) стали жертвами глобальної зміни клімату. Рівень опадів різко впав, перетворивши острів на пастку.
Це вдарило по головному джерелу їжі "хоббітів" — карликових слонах-стегодонах. Тварини почали вимирати або мігрувати у пошуках води, а маленькі люди, які на них полювали, залишилися без засобів до існування.
Фатальна зустріч з людьми
Вчені припускають драматичний розвиток подій: слідом за тваринами "хоббіти" змушені були мігрувати з лісів до узбережжя. Саме там, ймовірно, і сталася фатальна зустріч. У цей же час на острів прибули Homo sapiens — сучасні люди.
Коли ресурси обмежені, а води обмаль, види починають конкурувати. На маленькому острові нікуди тікати, — пояснюють експерти.
Вчені вважають, що наші предки могли витіснити ослаблених голодом "хоббітів" або навіть вступити з ними у відкритий конфлікт за ресурси.
Останній цвях у домовину
Природа остаточно вирішила долю цього виду, коли близько 50 000 років тому на острові сталося потужне виверження вулкана. Поєднання посухи, конкуренції з людьми та природної катастрофи не залишило "хоббітам" жодного шансу.
До слова, у Франції археологи знайшли глечики з десятками тисяч римських монет.
Кольц Максим - pravdatutnews.com





