Біля узбережжя Австралії виявили масове скупчення небезпечних кубомедуз

Біля узбережжя Австралії виявили масове скупчення небезпечних кубомедуз
На заході Австралії зафіксували десятки смертельно небезпечних медуз, які можуть належати до нового, ще не описаного наукою виду

Фото: depositphotos

Біля узбережжя регіону Пілбара в Західній Австралії виявили велике скупчення кубомедуз — одних із найнебезпечніших морських істот. За даними The Independent, майже 100 особин винесло на берег приблизно за 1500 кілометрів на північ від Перта.

Фахівці припускають, що йдеться про новий вид, який поки що не має офіційної назви чи класифікації. Морські біологи звернули увагу на незвичний вигляд цих істот, хоча вони мають характерні ознаки кубомедуз — напівпрозоре тіло кубічної форми та довгі щупальця.

Одна з провідних дослідниць медуз, Ліза-Енн Гершвін, зазначила, що науковці давно підозрювали існування цього виду, і тепер отримали підтвердження. Водночас місцеві жителі кажуть, що подібні спостереження трапляються вкрай рідко.

Кубомедузи вважаються одними з найсмертоносніших безхребетних у світі. Їхня отрута вражає серце, нервову систему та шкіру. Щупальця, які можуть сягати до трьох метрів у довжину, містять тисячі жалких клітин. Укус може спричинити сильний біль, шок і навіть смерть.

За словами науковців, масова поява цих медуз у цьому регіоні є незвичною. Дослідники продовжують вивчати явище, щоб встановити точне походження виду та оцінити потенційні ризики для людей.

До слова, туристи змінили поведінку макак у Гібралтарі: тварини почали їсти землю.

Стрілець Діана - pravdatutnews.com

Читайте також
2025 року на людей напали 94 акули, дев’ять випадків були смертельними 2025 року на людей напали 94 акули, дев’ять випадків були смертельними
Найбільше нападів зафіксували біля берегів США та Австралії
На дні Середземного моря виявили затонулий корабель XVI століття – найглибшу знахідку у французьких водах На дні Середземного моря виявили затонулий корабель XVI століття – найглибшу знахідку у французьких водах
Біля берегів Франції, у Середземному морі, на рекордній глибині 2567 метрів археологи знайшли торгове судно XVI століття
Археологи поблизу Австралії знайшли уламки корабля "золотої лихоманки" XIX століття Археологи поблизу Австралії знайшли уламки корабля "золотої лихоманки" XIX століття
Австралійські археологи натрапили на рештки голландського вітрильника, який 170 років тому перевозив китайських мігрантів до копалень під час золотої лихоманки — і затонув після шторму.
Loading...
Load next