Як говорити з дітьми про війну: 7 порад від експертки

Як говорити з дітьми про війну: 7 порад від експертки

Війна - важке поняття навіть для розуміння дорослого сформованого мислення. А що ж тоді говорити про дитячу свідомість, яка є дуже делікатною, яку батьки від самого народження бережуть, щоб не завдати сильної травми.

Проте світ вносить свої корективи і діти сьогодні вже прекрасно знають, що таке війна, що робити під час звуку сирен і як звучить вибух.

7 порад як правильно і делікатно  говорити з дитиною про війну

Відчуття безпеки

Усі діти, чи молодші, чи старші, прагнуть відчувати безпеку поруч з дорослими, зі своїми батьками. І знати, що прийшовши до них, вони отримають відповіді на всі запитання, які їх цікавлять.

Мати терпіння

Одне і теж запитання може повторюватись з вуст вашої дитини велику кількість разів, але ви повинні спокійно і врівноважено давати відповідь, без зайвої емоційності і підвищення голосу.

Тілесний контакт

При важких розмовах намагайтеся якомога ближче бути біля дитини: візьміть її за руку, або навіть обійняти.

Правильне подання інформації

Важливо, кожній дитині різного віку подавати інформацію відповідно до віку. До прикладу, дітям  ясельного і дошкільного віку, варто розказувати на прикладі казок, де добро перемагало зло, щоб їм легше було сприйняти і усвідомити, що відчувається.

Інформаційна гігієна

Слідкуйте за тим, що переглядає ваша дитина, адже в інтернеті є багато кадрів і інформації, яка не розрахована на дитячу психіку.

Не давати більше інформації, ніж дитина просить

При розмові з дитиною, відповіді на питання про війну та насилля повинні бути короткі і лаконічні. Інформації не повинно бути більше, ніж дитина запитала.

Слухати уважно

Прислухайтесь до всього, що дитина говорить, це може бути відповіддю на подальші її дії і реакції. Ніколи не перебивайте, нехай дитина договорить і ви дасте всі відповіді, і скажете свої заперечення.

Пам’ятайте, що зараз важливе і психічне здоров’я батьків, адже все, що відчуваєте ви – відчуває ваша дитина. Подбайте про себе – подбайте про дитину!

Автор: Марта Ковальська. Фахівець медичного центру “Родовід”.
 

Читайте також
Путін’югенд на окупованих територіях: як Росія готує дитячу армію (відео) Путін’югенд на окупованих територіях: як Росія готує дитячу армію (відео)
Росія продовжує інтегрувати тимчасово окуповані території України у свій вимір. Одним з таких напрямків є мілітаризація свідомості дітей. Неповнолітніх знайомлять зі справжньою зброєю та відправляють на стрільбища. Найбільш потужними та підтримуваними Росією організації є "Молода гвардія – Юнармія" у "народних республіках" та "Юнармія" у Криму.
Loading...
Load next