ЄС розкритикував голосування за поправки до Конституції у Російській Федерації
Це дозволить Путіну залишитися при владі до 2036 року. Так офіційно заявив речник служби зовнішніх дій ЄС.
1 липня в Росії завершилося загальнонаціональне голосування щодо конституційних змін.
Деякі поправки стосуються змін в політичній системі та роботі органів виконавчої, законодавчої та судової влади. Ці зміни дозволять Володимиру Путіну залишитися на ще два терміни після закінчення нинішнього у 2024 році.
Офіційні попередні результати свідчать, що 78% росіян проголосували за поправки, 21% - проти. Явка склала близько 65%.
Європейські дипломати зазначають: "Європейський союз шкодує про те, що напередодні цього голосування агітації "за" і "проти" не було дозволено, що позбавило виборців доступу до збалансованої інформації. Ми очікуємо, що всі повідомлення й заяви про порушення, включно із примусом виборців, багаторазовим голосуванням, порушенням таємниці голосування та заявами про насильство з боку поліції стосовно журналіста, присутнього для спостереження, було належно розслідувано".
Вони нагадали, що це передбачає верховенство основного закону Росії над рішеннями міждержавних органів на основі міжнародних договорів.
До речі, 25 червня в Росії почалося дострокове голосування за поправки до конституції РФ, які ініціював президент Володимир Путін. До 30 червня проголосувати можна було онлайн або на виборчій дільниці.
ЄС очікує від російської влади, що всі повідомлення про порушення під час голосування щодо закону про поправки до конституції РФ розслідують. Венеціанська комісія Ради Європи, членом якої є РФ, визнала ці зміни несумісними з міжнародними зобов'язаннями Росії.
Нагадаємо, що Петро Порошенко не з’явиться на допиті Державного бюро розслідувань. П’ятий президент України, а нині чинний депутат, сьогодні не прийде на зустріч до детективів.
Слідкуй за нами на Facebook, Telegram, Youtube і знай Правду.