У Львові пройшла зустріч, де обговорювали чи юридично захищені в Україні учасники АТО/ООС і переселенці

У Львові пройшла зустріч, де обговорювали чи юридично захищені в Україні учасники АТО/ООС і переселенці
Представники координаційного центру надання безоплатної правової допомоги впродовж двох днів показували журналістам зі Сходу можливості юридичної підтримки переселенців та ветеранів бойових дій.

Представники координаційного центру надання безоплатної правової допомоги впродовж двох днів показували журналістам зі Сходу можливості юридичної підтримки переселенців та ветеранів бойових дій. Зокрема, у Львівській області.

Власний кореспондент газети «Голос України» у Донецький та Луганській областях Владислав Леошко повідомив: "Коли їхав, то думав, що такої розгалуженої та потужної системи, як на Сході України, я вже не побачу ніде. Але був приємно здивований, коли ми впродовж цих двох днів ознайомилися з системою правової допомоги, безпосередньо, у Львові".

Зокрема, за останні 5 років безкоштовну юридичну підтримку отримали майже 40 тисяч військовослужбовців, що воювали на Сході країни, а також понад 20 тисяч переселенців. І основні проблеми, з якими найчастіше звертаються ці категорії осіб, це ….

Разом із тим, заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги у Києві Сергій Ющишин зазначив: "Одне з найчастіших питань - це встановлення факту смерті людей чи родичів, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Є ще питання, що пов’язані з сімейними суперечками, розлученнями, виплатою аліментів, земельні питання".

Як зазначають фахівці,  правова консультація не потребує спеціальних документів. Натомість для захисту інтересів у суді особам все ж треба підтвердити свою приналежність до пільгової категорії.

"Для цього часники бойових дій повинні подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, ідентифікаційний номер і посвідчення, власне, учасника бойових дій. Для внутрішньо переміщених осіб також є спрощений перелік документів: їм достатньо паспорт або інший документ, що посвідчує особу", - пояснила директорка Львівського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги Уляна Стефак.

Також ідентифікаційний номер, а ще довідку про взяття на облік, як переселенця. Зокрема у Львівській області працює 5 центрів з надання правової допомоги, а також додатково ще понад 20 відповідних бюро, де люди можуть отримати усю необхідну юридичну підтримку абсолютно задарма. Оскільки ці центри фінансуються з державного бюджету.  

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Читайте також
Суд Грузії відмовив у скасуванні результатів парламентських виборів Суд Грузії відмовив у скасуванні результатів парламентських виборів
Позови президента Саломе Зурабішвілі та опозиційних депутатів про скасування результатів парламентських виборів були відхилені
Loading...