Уряд затвердив протиепідемічні заходи під час місцевих виборів

Уряд затвердив протиепідемічні заходи під час місцевих виборів
Якщо раніше у день голосування достатньо було мати з собою паспорт та запрошення, то тепер йдучи на дільницю обов’язково слід  захопити ще й маску і бажано ручку.

Якщо раніше у день голосування достатньо було мати з собою паспорт та запрошення, то тепер йдучи на дільницю обов’язково слід  захопити ще й маску і бажано ручку. Як провести вибори в умовах карантину спробували до найменших дрібниць спрогнозувати в уряді, а тому затвердили перелік протиепідемічних заходів.

"Це всі правила карантину, про які ми всі знаємо. Усі вимоги з режимом заходження на дільниці максимально прописані таким чином, щоб змінімізувати скупчення людей, щоб все відбулося чітко з дотриманням норм", - пояснив директор департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Орест Чемерис.

Додамо, що нові правила стосуватимуться як і самих виборців, так і членів виборчих дільниць. Першим слід не забувати про антисептики і маски, а ще радять урядовці залишати дітей у цей день вдома. Другі ж повинні дотримуватися соціальної дистанції у приміщенні, що дві години проводити дезінфекцію дверних ручок та поручнів і що чотири години організовувати вологе прибирання. Експерти зазначають: сама урядова інструкція прописана непогано. Однак інше питання: як усе це працюватиме на практиці?

Аналітик громадянської мережі ОПОРА Тарас Радь зазначив: "Особливості голосування за місцем перебування, тобто дома: фактично виборець, в якого є встановлений факт COVID-19, має звернутися не пізніше 20:00 п’ятниці з заявою про те, що він буде голосувати вдома, і до нього перейдуть із переносною скринькою".

Так само спірним моментом є і температурний скринінг – ця процедура є обов’язковою при вході на виборчу дільницю, але і не впускати проголосувати людину з підвищеною температура тіла теж є порушенням конституційних прав, додають фахівці.

"Потенційно із точки зору виборчого законодавства – це порушення прав виборця, тому що немає ні доказу, що в людини коронавірус, зрештою, він і не є підставою у відмові права виборця проголосувати. Навіть якщо в члена комісії виявлено факт хвороби, то це не підставою, щоб і комісія так само йшла на карантин. Проте вона продовжує працювати за умов, що в інших членів комісії немає симптоматики COVID-19", - додав фахівець мережі ОПОРА.

Чи зможуть проголосувати на базі медзакладу пацієнти з ковід, які перебувають на амбулаторному лікуванні, у львівському департаменті охорони здоров’я ще не знають. Натомість, за 72 години до дня голосування ПЛР-тест слід буде пройти поліцейським, членам виборчих комісій та спостерігачам, які працюватимуть на спеціальних виборчих дільницях, як-от в лікарнях чи в’язницях. Додамо, що поліція Львівщини вже готується перейти у посилений режим несення служби.

В.о. заступника начальника ГУ Нацполіції Львівщини Дмитро Міхалець розповів: "Під час проведення виборів, навіть за 4 дні, поліція переходить в посилений режим служби. Також в нас є 86 ТВК, які ми беремо під цілодобову охорону, де буде знаходитися по 4 представники поліції залежно від розмірів ТВК".

Загалом до виборчого процесу залучать близько 5 тисяч поліцейських Львівщини. Пильнуватимуть вони не лише за дотриманням карантинних обмежень, а й за безпекою на дільницях.

Слідкуй за нами на FacebookTelegramYoutube і знай Правду.

Loading...
Load next