Міжнародні коаліції підтримки: як союзники допомагають зміцнювати оборону України
Вісім Коаліцій спроможностей, до складу яких входять від шести до 21 країни, активно працюють для забезпечення конкретних потреб Сил оборони України.
Про це повідомляє Міністерство оборони України.
З вересня 2023 року формат міжнародної допомоги Україні трансформувався у модель "Рамштайн 2.0". Цей підхід передбачає, що військова допомога надається не лише на двосторонньому рівні, а в рамках коаліцій, які координують і систематизують підтримку, сприяючи її зростанню.
Всі потреби Збройних Сил України розподілені за вісьмома напрямами: авіаційні спроможності, морські спроможності, інтегрована ППО та ПРО, артилерія, бронетехніка та маневреність, дрони, розмінування, а також інформаційні технології. Кожна коаліція має країну-лідера, яка відповідає за її діяльність.
Наприклад, США очолюють Коаліцію авіаційних спроможностей та артилерії, Франція — інтегрованої ППО та ПРО і артилерії, Німеччина — бронетехніки та ППО, Велика Британія — морських спроможностей і дронів. Серед інших країн-лідерів: Данія, Естонія, Італія, Латвія, Литва, Польща, Норвегія та Нідерланди.
Пріоритетними коаліціями залишаються авіаційна (14 країн) та інтегрована ППО та ПРО (14 країн), бронетехніки (13 країн), артилерії (11 країн). Морська коаліція наразі об'єднала 6 країн, ще 11 готові приєднатися. Коаліція дронів залучила 16 країн, а ІТ-коаліція — 14. Найбільше учасників має коаліція розмінування — 21 країну.
Франція додатково бере участь у п'яти коаліціях, Чехія та Іспанія — у шести, Данія, Бельгія та Швеція — у п'яти. Залучення нових країн до коаліцій триває.
Нагадаємо, Підтримка України в Західній Європі різко знизилася
Олена Стебніцька - pravdatutnews.com